Dziewczyna z zespołem Downa w sesji beauty. Została twarzą reklamy [ZDJĘCIA]

Katie Meady to 32-latka, która urodziła się z zespołem Downa. Kobieta dodatkowo cierpi na wrodzoną wadę serca. Wydawać by się mogło, że takie osoby mają problem w dorosłym życiu. Katie udowodniła, że to nieprawda. 

Dziewczyna wzięła udział w paraolimpiadzie, a teraz odniosła sukces w modelingu. Obecnie została twarzą marki kosmetycznej "Beauty & Pin-ups". 

Trzeba przyznać, że zdjęcia wyszły piękne. Katie wystylizowano na dziewczynę pin-up. Twarz modelki z zespołem Downa można podziwiać na opakowaniach odżywek do włosów oraz w reklamie. 

Takie historie poruszają ludzkie serca.

Ludzie z zespołem Downa mogą osiągnąć sukces

Podobnie było w przypadku Millie, która ma również zespół Downa. Dziewczynka, gdy skończyła roczek, została twarzą firmy JoJo Mamam Bebe. Jej mama chciała przekonać ludzi, że choroba dziewczynki jest po prostu "piękna i współczesna".

Matka dziewczynki podzieliła się zdjęciem córki ze znajomymi na Facebooku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Ich reakcja ją zszokowała. Zdjęcie dostało 100 tysięcy lajków. Skomentowało je 17 tysięcy osób. Użytkownicy Facebooka podkreślają, że dziewczynka jest po prostu piękna, a jej rodzice powinni być z niej dumni. Andrea przyznaje, że wychowywanie Millie nie jest jednak łatwe.

Osoby z zespołem Downa nie tylko świetnie sobie radzą w modelingu. John natomiast na pewno nie będzie miał problemów w szkole. Chłopiec, choć ma dopiero 2 lata, to wie więcej niż niejeden uczeń szkoły podstawowej. Jego mama, Hannah Marlin, uczy go mówić od kiedy skończył 6 miesięcy. Chłopiec posługuje się już pojedynczymi słowami. Ma doskonałą pamięć, zatem jego rodzice postanowili zrobić kolejny krok w edukacji syna. John potrafi powtórzyć za mamą cały alfabet. Okazuje się, że ze wszystkich literek „boi się” tylko „w”.

21 marca obchodzony był Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Olivia Wilde, znana między innymi z serialu "Dr House", wystąpiła w niezwykłej kampanii społecznej. Krótki spot pokazuje zwykłą kobietę, która z rodziną wyjeżdża na wczasy, uprawia sporty, spotyka się ze znajomymi. Zachowuje się jak przeciętny człowiek spotykany na ulicy. Kampania porusza bardzo ważny problem społeczny. Osoby z zespołem Downa często postrzegane są jako niesamodzielne osoby. Jak widać, nie jest to prawdą. 

Radio ZET/MB

Więcej: