Narzekasz na tłok na dworcu? W Indiach wejście do pociągu zakrawa o walkę

Następnym razem, gdy zaczniecie narzekać na zatłoczony peron na stacji kolejowej, przypomnijcie sobie to wideo z Indii. Jeśli Ci Hindusi codziennie muszą zmierzyć się z „bitwą” o miejsce w pociągu, chyba w Polsce nie jest jeszcze tak źle.

Na mieszkańcach Indii zapewne taki tłum na dworcu nie robi wrażenia. Widać to po zachowaniu osób stojących najbliżej peronu.

Jazda bez trzymanki

Ewidentnie Hindusi mają już wypracowany system zajmowania miejscówek w pociągu. Oczywiście, kto zajmie lepszą pozycję startową, ten może liczyć na lepszy przedział. Chociaż po obejrzeniu tego wideo nie mamy wątpliwości, że ci ludzie zrobią wszystko byle dostać się do środka środka lokomocji.

Najbardziej zaskoczyli nas mężczyźni wskakujący do pociągu oknem. To się nazywa wysoka sprawność fizyczna! Podejrzewamy, że w tym kraju upychacz metra nie należy do 10 najdziwniejszych i mało znanych zawodów.

Indie najludniejszym państwem na świecie?

Powyższy film to także dowód na wysoka liczbę mieszkańców Indii. Według raportu World Population Prospects dotyczącego perspektyw ludnościowych licząca obecnie ponad 7,3 mld ludność świata może osiągnąć 9,7 mld w 2050 r. i 11,2 mld w 2100 r. Największe przyrosty nastąpią w regionach rozwijających się, głównie w Afryce.

Naukowcy przewidują, że już w 2022 roku Indie prześcigną Chiny i mogą się stać najludniejszym państwem świata. Byłoby to o 6 lat wcześniej, niż poprzednio prognozowano - prognozuje ONZ. Obecnie szacuje się, że Hindusów jest 1,252 miliarda.

Widzieliście kiedyś tak zatłoczony peron?

Radio ZET/SJ

Więcej: