Niepozorna uczestniczka talent show powaliła widzów głosem rockmanki

Po obejrzeniu występu Chloe Castro w brytyjskim „The Voice” na usta ciśnie się stare powiedzenie „Nie oceniaj książki po okładce”. Nie dajcie się zwieść pozorom  – ta dziewczyna tylko z wyglądu przypomina grzeczną i spokojną. Głos Chloe zdradza jednak, że bliżej jej do rockmanki niż nauczycielki.

To nie były przesłuchania w ciemno, więc widzowie dokładnie widzieli, jak wygląda wokalistka. Mimo to Chloe zaskoczyła jury i publiczność. Dziewczyna na co dzień nosi okulary, do tego ubrała się w długą sukienkę w kwiaty, co jeszcze bardziej „ugrzeczniło” jej wizerunek.

Czar prysł, gdy wydała z siebie pierwsze dźwięki utworu „Alive”. Niskie doły zaintrygowały jurorów, ale to refren przesądził o udanym występie. Dziewczyna z chrypą w głosie udowodniła, że fantastycznie czuje się w rockowym klimacie. Miny pozostałych uczestników talent show tylko to potwierdziły.

Najpierw ucho, potem oko

Niepozorny uczestnicy talent show w wielu krajach odnosili sukcesy, choć na początku nikt nie wieszczył im sukcesu.

Stereotypowe podejście przełamała uczestniczka włoskiego „The Voice”. Siostra Cristina Scuccia nie dość, że zdecydowała się na występ w mało popularnym w jej środowisku programie, to jeszcze go wygrała. Zakonnica po prostu oczarowała jury swoim głosem. W podzięce za głosy widzów odmówiła w ich intencji „Ojcze Nasz”.

Jej występy w talent-show śledziło kilka milionów osób.

Również w Polsce nie brakuje uczestników talent show, którzy na początku wzbudzali wiele kontrowersji.

Wystarczy przywołać pierwszy występ Michała Szpaka w programie „X-Factor”. Zapewne pamiętacie złośliwe uwagi Mai Sablewskiej, której nie spodobał się jego wygląd. Michał dostosował się do jej rad i zdjął biżuterię, ale wykonaniem utworu „Dziwny jest ten świat” powalił publiczność. I udowodnił, że talent zawsze się obroni.

Dziś Michał Szpak, jak przyznał w programie Kuby Wojewódzkiego, nie przejmuje się uwagami na temat swojego wyglądu. Skupia się na karierze piosenkarza i przygotowuje do występu na Eurowizji 2016.

Podoba Wam się wykonanie uczestniczki brytyjskiego „The Voice"?

Radio ZET/SJ