Opętane dziecko? Ten film wywołał w sieci lawinę spekulacji

Ogromną popularność w sieci zdobywa film, na którym mały chłopiec balansuje na barierce łóżeczka, jednocześnie płacząc i wołając mamę. Zdania internautów są podzielone – część uważa, że malec został opętany, inni przekonują, że to fotomontaż.

Nagranie opublikował na YouTube Chris and Keelan Chronicles. Zaznaczył, że to nie jego dziecko. Autor nie zdradził także, kiedy i gdzie zdarzyła się ta „niepokojąca sytuacja”.

Na pewno film został nagrany nocą. Dziecko jest rozhisteryzowane. Niektórzy internauci uważają, że chłopca opętał szatan ponieważ w dziwny sposób balansuje na barierce łóżka. Zwróćcie uwagę także na jego upadek. Faktycznie wygląda to dosyć groźnie…

– Nie jestem matką, nienawidzę dzieci, ale mam przeczucie, że to dziecko jest po prostu przerażone – napisała jedna z internautek.

–  To ściema. Dziecko trzyma się osoby, którą wycięto filmu. To łatwe do zrobienia, gdy aparat pozostaje w jednym miejscu przed dłuższą chwilę – przekonuje ktoś inny.

Niezależnie od tego, czy faktycznie film został zmontowany, czy nie, rozpaczliwy krzyk tego dziecka wywołuje u nas ciarki na plecach.

Kto jest na tych zdjęciach?

Użytkownicy internetu niejednokrotnie próbowali rozszyfrować tajemnicze postaci na zdjęciach. Pod koniec marca istną furorę w sieci wywołało selfie kobiety i mężczyzny, których sylwetki odbijają się w oknie. Odbicie kobiety, a dokładniej jej twarzy, przyprawiło o ciarki wiele osób.

Przerażenie internautów wzbudziło także zdjęcie szpitalnego korytarza, na którym zauważono… ducha. Niemal natychmiast po publikacji fotografii w sieci rozgorzała dyskusja odnośnie jej autentyczności. 21-letni Andrew Milburn sam nie mógł bowiem uwierzyć w postać, którą uwiecznił na zdjęciu.

Oczywiście zdarza się też tak, że pewnym zdarzeniom dopisujemy drugie dno. Tak było w przypadku filmu, na którym opłakującą zmarłe dziecko matkę, pociesza fruwający wokół niej balonik. Jeden powie, że to normalna rzecz - balon nadmuchany helem po prostu unosi się w powietrzu - ktoś inny dopatrzy się w tym filmie ducha dziecka, które po raz ostatni żegna się z matką.

A Wy jak oceniacie zachowanie płaczącego dziecka z filmu?

Radio ZET/SJ

Więcej: