Hit Coldplay w wykonaniu polskiego chóru. Tak śpiewają studenci Akademii Morskiej

Co łączy Coldplay z Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie? Nakręcony na Malcie teledysk do hitu „Paradise” to wyjątkowa aranżacja tego wielkiego przeboju. – Staramy się cały czas łamać stereotypy i zachęcić młodzież do słuchania chóralnej wersji utworów z pogranicza popu czy rocka – powiedziała w rozmowie z Radiem ZET dyrygent Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Słońce, plaża, Morze Śródziemne i duża dawka dobrej muzyki od polskich studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. Tak można w skrócie opisać teledysk, który powstał na Malcie i zdecydowanie nie przypomina typowych występów chórów.

Przystojni przyszli marynarze i piękne studentki ze Szczecina czarują swoimi głosami w jednym z największych hitów brytyjskiej grupy Coldplay.

"

To jeden z moich ulubionych zespołów. Premiera klipu odbyła się w pierwszy dzień wiosny w szczecińskim Multikinie. Ogromny entuzjazm i gromkie brawa od publiczności przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – powiedziała dr Sylwia Fabiańczyk-Makuch. "

Zobaczcie i posłuchajcie sami. Pozytywna energia gwarantowana.

Za aranżację i opracowanie muzyczne odpowiada Przemysław Skuz, za realizację nagrań Roman Zieliński, a za realizację wideo Krzysztof Zając. W rozmowie z Radiem ZET dyrygent opowiedziała nam także o kulisach powstania teledysku.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie działa od 13 lat i liczy 70 osób. Zespół często eksperymentuje, łącząc klasyczne brzmienia chóralne z rozmaitymi nurtami i stylami muzycznymi. Niejednokrotnie stawał na najwyższym podium prestiżowych konkursów.

Chór łączy pokolenia

My możemy być dumni ze szczecińskiego chóru, a Amerykanie kochają chór dzieci Super Bowl, który w tym roku nakręcił bardzo wyjątkowy teledysk.

W 2016 roku odbył się jubileuszowy, 50. finał ligi futbolu amerykańskiego. Chór dzieci Super Bowl uczcił to wydarzenie najlepiej jak potrafił. Przerobił hit „Kiss from a Rose” - zaśpiewał go na kilkadziesiąt głosów i zaprosił autora hitu na plan klipu. To się nie mogło nie udać…

Jak podoba Wam się „Paradise” w wykonaniu polskiego chóru?

Radio ZET/SJ

Więcej: