Drogie auta i zawrotna prędkość! Jest pierwszy zwiastun nowego "Top Gear"

Szybkie samochody, dynamiczna akcja i… wymiotujący gospodarz programu – tak wygląda pierwsza zapowiedź nowej serii programu „Top Gear”. Premiera najnowszej serii motoryzacyjnego show zaplanowana jest na 1 maja 2016 roku. 

Miłośnicy motoryzacji czekali na ten trailer bardzo długo. Producenci programu „Top Gear” w 60-sekundowym filmie zdradzają, co czeka widzów w nowej odsłonie show. W zapowiedzi pojawiają się oczywiście szybkie i piekielnie drogie samochody. Ale na widzów czekają również niespodzianki.

W tym krótkim klipie pojawiają się ujęcia, które kręcone były m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Maroku. W zapowiedzi główne role odgrywają gospodarze programu. Za sterami jasnozielonego McLarena siedzi Chris Evans, a Matt LeBlanc, znany z roli Joeya z „Przyjaciół”, testuje trzykołowego Relianta.

W zapowiedzi znalazło się również słynne już ujęcie z wnętrza 550-konnej Audi R8 kierowanej przez Sabine Schmitz.  Pod koniec stycznia 2016 roku internet obiegło zdjęcie wymiotującego Chrisa Evansa. Wiele osób spekulowało wówczas, że gospodarz programu może cierpieć na chorobę lokomocyjną. Teraz okazuje się, że mógł to być sprytny zabieg marketingowy.

Oglądając zapowiedź nowej serii „Top Gear” możemy być pewni, że nie zabraknie w nim szybkich samochodów, ciekawych zwrotów akcji, a przede wszystkim motoryzacyjnych emocji.

Sławni zanim wystartowali

Chociaż do oficjalnej premiery nowego sezonu „Top Gear” pozostało trochę czasu, to o programie już zrobiło się bardzo głośno. Podczas kręcenia jednego z odcinków, jeden z prowadzących program – Matt LeBlanc – zakłócił spokój na głównej ulicy w Londynie.

LeBlanc siedział za kierownica potężnego, ponad 500-konnego Forda Mustanga, kiedy niespodziewanie wjechał na jeden z głównych placów w stolicy Anglii. Nie dość, że swoim popisem zakłócił ślub, który odbywał się w pobliskim kościele, to na dodatek pod adresem aktora pojawiły się poważne oskarżenia z ust weterana wojennego.

"

To jest miejsce, gdzie oddaje się hołd milionom ludzi, którzy zrobili dla swojego kraju więcej, niż Matt LeBlanc i Chris Evans kiedykolwiek zrobią – powiedział weteran w rozmowie z „The Telegraph”. "

Głos w tej sprawie zabrał gospodarz programu Chris Evans, który w swojej radiowej audycji przeprosił wszystkich, którzy poczuli się w jakikolwiek sposób dotknięci wybrykami Matta LeBlanca.

Premiera nowego „Top Gear”

Fani motoryzacji nie mają złudzeń – „Top Gear” bez Clarksona i spółki to nie będzie ten sam program. Jednak producenci show mają nadzieję, że odmieniona formuła programu będzie tak samo, albo nawet bardziej popularna.

Datę premiery nowej serii wyznaczono na 1 maja 2016 roku. Telewizja BBC, która będzie emitować wszystkie odcinki, zaprezentowała już wszystkich współprowadzących nowego „Top Gear”.

Trzeba przyznać, że nowi prowadzący zapowiadają się na bardzo profesjonalnych i z powodzeniem mogą konkurować z motoryzacyjną produkcją Amazona, w której głównymi bohaterami będą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond.

Radio ZET/SK 

Więcej: