Pies z ludzkimi nawykami. Poznaj Luke'a

Psy, to bardzo kochane stworzenia. I choć z natury są drapieżnikami, to są bardzo udomowionymi zwierzętami, które potrafią zaskoczyć niejednego człowieka swoimi zabawnymi zachowaniami.  

Od lat mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Potrafi pocieszyć, rozbawić, ale także zdenerwować. Każdy pies niezależnie od rasy, posiada swój charakter, swoje nawyki i upodobania. Jeden pies kocha leniuchować, drugi spędzać aktywnie czas, a trzeci jest wiecznym głodomorem.

Pies o imieniu Luke z pewnością należy do tych pierwszych. Uwielbia spędzać wieczory przed telewizorem, które są dość nietypowe. Luke ma dziwny, ale i zabawny nawyk. Każdego wieczoru, gdy jego właściciele wyłączą telewizor, zwierzak się podnosi ze swojego legowiska. Jak napisali jego właściciele, pies po prostu biegnie do łóżka.

Poznajcie jeszcze Duncana, psa, który został specjalnie wyszkolony do pomocy swojemu właścicielowi. Na co dzień bezgranicznie troszczy się o swojego Pana cierpiącego na cukrzycę służąc mu swoim przyjacielskim instynktem. 

Według badań przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytetu w Bristolu i Dundee odnotowano, że osobą, które cierpią na cukrzycę i mieszkają z odpowiednio wyszkolonym psem, poziom cukru rzadziej spada poniżej normy. 

Zobacz, jak Duncan dba o swojego właściciela.

Więcej: