Noc w towarzystwie rekinów? Zobacz podwodna sypialnię w Aquarium de Paris

Jeśli niestraszne Wam rekiny i szklany pokój zanurzony 10 metrów pod wodą – koniecznie wybierzcie się do Aquarium de Paris. Serwis Airbnb uruchomił podwodną sypialnię, wokół której pływa 35 rekinów.

To gratka dla wszystkich miłośników rekinów. Tylko przez 3 dni, od 11 do 13 kwietnia zwiedzający Aquarium de Paris mogą spędzić noc w szklanej kapsule wyposażonej w podwójne łóżko, pościel i miękkie poduszki.

Wątpimy jednak, by ktokolwiek zdrzemnął się w podwodnej sypialni, widząc za szybą pływające rekiny. Widok – mówiąc delikatnie – jest raczej pobudzający.

Od 14 kwietnia z kapsuły będą mogli skorzystać tylko naukowcy, którzy chcą dokładnie przeanalizować zachowanie rekinów w nocy. Uczeni są ciekawi także, jak obecność człowieka wpłynie na ich tryb życia.

Postrach wód

Rekiny należą do grona najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie, a ich widok może wywołać przerażenie i szok.

Tak było w przypadku prezenterów australijskiego kanału informacyjnego Channel 9. Podczas emisji reportażu o pięciometrowym żarłaczu białym (nazywanym inaczej rekinem ludojadem), który majestatycznie wynurza się spośród fal, kamera uchwyciła miny dwójki dziennikarzy.

Karla Stefanovica i Lisy Wilkinson nie mogli uwierzyć własnym oczom, że ten kolos pływa po australijskich wodach. Zdołali wydusić z siebie komentarze: „Już nigdy więcej nie wejdę do wody”, „Ja też, nie ma mowy” i „Od dziś korzystam tylko z basenów”.

Straszny, ale uśmiechnięty

Z kolei pewien emeryt ze Stanów Zjednoczonych sfotografował rekina, który się uśmiecha. Zdjęcie niemal natychmiast obiegło portale internetowe. Użytkownicy sieci od razu dostrzegli podobieństwo do pewnej postaci z bajki. Chodzi konkretnie o rekina Bruce’a z animowanej produkcji wytwórni Pixar „Gdzie jest Nemo”.

Mac Williams, autor słynnej już fotografii, podkreślił jednak, że bohater ze zdjęcia zdecydowanie nie jest tak przyjacielski, jak jego animowana kopia.

Chcielibyście spędzić noc w towarzystwie rekinów?

Radio ZET/SJ

Więcej: