Prima Aprilis w Radiu ZET. Tymi artykułami Was wkręciliśmy!

1 kwietnia powoli dobiega końca, więc postanowiliśmy się Wam do czegoś przyznać. W ciągu całego dnia przeczytaliście na naszym portalu trzy artykuły, które były wymyślone. Teraz przyszedł czas na małe sprostowanie. 

Dzisiejszego dnia do każdej informacji podchodziliście bardzo sceptycznie. Przypuszczaliście, że Michał Szpak zmienił fryzurę w ramach primaaprilisowego żartu, a powrót po 15 latach programu „Idź na całość” również jest wymyślonym newsem. Jednak wymienione artykuły był jak najbardziej prawdziwe.

Podstęp ukryliśmy zupełnie gdzie indziej.

UFO uderzyło w Jowisza

W artykule „Pilna konferencja NASA. W Jowisza nie uderzyła asteroida” przekazaliśmy Wam wiadomość o tym, że tajemniczym obiektem, który rozbił się o powierzchnię tej planety był „statek obcej cywilizacji”.

Niemal od razu zorientowaliście się, że w tym artykule jest coś nie tak. Pojawiały się jednak opinię internautów, którzy cieszyli się z odkrycia życia w kosmosie. Wszystkich fanów teorii UFO musimy zmartwić – ta informacja została przez nas zmyślona.

W Jowisza faktycznie uderzył obiekt, ale nie był to statek kosmiczny. Eksperci przypuszczają, że o powierzchnię planety rozbiła się asteroida.

Finał Ligi Mistrzów w Polsce?

Kolejna wymyśloną przez nas informacja znalazła się w artykule „Najważniejsze mecze odbędą się w Polsce. Odważna decyzja FIFA”. Napisaliśmy w nim, że tegoroczne finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się w naszym kraju.

Niestety na prawdziwość tej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. UEFA już dawno postanowiła, że finał Ligi Mistrzów w 2016 roku zostanie rozegrany na Stadionie Giuseppe Meazzy w Mediolanie.

Z kolei najważniejszy mecz Ligi Europy zostanie rozegrany 18 maja 2016 roku na St. Jakob-Park w Bazylei.

Umowa na alkohol

Jednak informacją, która najbardziej Was zaskoczyła, był ta, którą zawarliśmy w artykule „Rząd chce zaostrzyć przepisy sprzedaży alkoholu po 22. Dobra zmiana?”. Bardzo aktywnie komentowaliście wymyślony przez nas pomysł rządu, który zakładał ograniczenie sprzedaży alkoholowych trunków na terenie Polski.

Na potrzeby 1 kwietnia stworzyliśmy fikcyjny wzór „potwierdzenia zawarcia umowy sprzedaży alkoholu”, który miał być wypełniany przez każdego, kto chce kupić alkohol po godzinie 22.

Pragniemy Was w tym miejscu uspokoić. Z naszych informacji wynika, że w tej materii nic się nie zmienia. Alkohol będzie dostępny w wybranych sklepach przez całą dobę dla osób, które ukończyły 18. rok życia.

Mamy nadzieję, że daliście się nabrać, bo taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Od jutra wszystkie informację na naszym portalu będą prawdziwe. Obiecujemy ;)

Radio ZET

Więcej: