Ona sobie nie poradziła. Czy Ty znasz rozwiązanie tej zagadki? [ WIDEO]

Istnieje wiele zagadek, których rozwiązanie jest proste. Z takimi pytaniami radzą sobie dzieci, ale niekoniecznie dorośli. Kobieta usłyszała prostą łamigłówkę i miała podać rozwiązanie. Jej tok myślenia powędrował w zupełnie innym kierunku, niż powinien. 

Chłopak zadał swojej dziewczynie zagadkę logiczną. Film z tej rozmowy w mgnieniu oka obiegł media społecznościowe.

Oto zagadka: Ojciec Mary ma czworo dzieci. Jacob, Joshua i James. Jak nazwano czwarte dziecko?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest nieskomplikowana. Jednak ta dziewczyna nie miała bladego pojęcia, jak tę zagadkę prawidłowo rozwiązać.

Każde dziecko to wie...

Często z pozoru prosta zagadka może sprawić wiele kłopotów. Podobnie było w przypadku dziewczyny, która nie potrafiła odpowiedzieć na zagadkę matematyczną. Mama i tata mają 4 córki. Każda z córek ma jednego brata. Ile osób liczy ta rodzina? Bohaterka filmu nie potrzebowała dużo czasu do namysłu. Nagranie główkowania dziewczyny również stało się hitem internetu. 

Istnieje wiele zagadek, które są przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej, a dorośli mają z nimi problem. Popularna na portalach społecznościowych była łamigłówka, która polegała na rozwiązaniu prostego zadania matematycznego. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, jaki jest wynik równania w ostatnim rzędzie obrazka. Każdy owoc odpowiada danym liczbom. W tej łamigłówce liczą się zarówno umiejętności matematyczne, ale również spostrzegawczość.

Lubicie zagadki? Możecie się sprawdzić również w łamigłówce o żółtym autobusie. Pytanie brzmi: "w którą stronę jedzie autobus?". W tym przypadku również trzeba wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Ona nie jest trudna - rozwiązują ją dzieci z podstawówki!

A czy Ty wiesz, jak ma na imię czwarte dziecko? Podpowiadamy: imię nie zaczyna się na literę "J" :)

Radio ZET/MB

Więcej: