To najstraszniejsze selfie na świecie? Internauci są przerażeni

Codziennie portale społecznościowe zalewają selfie z całego świata. Ale to zdjęcie z ręki przejdzie do historii internetu. Na Twiterze i Facebooku masowo pojawia się fotografia kobiety i mężczyzny, których sylwetki odbijają się w oknie. I to odbicie właśnie jest przerażające…

Ta fotografia z pozoru niczym nie różni się od zwykłego selfie. Ot, dwoje młodych ludzi postanowiło zrobić sobie zdjęcie z ręki w domu. Ale jeśli przyjrzycie się lustru, które znajduje się za plecami kobiety w hidżabie, dostrzeżecie coś dziwnego.

Tak, to prawda – głowa dziewczyny w hidżabie powinna być odwrócona w drugą stronę.

To musi być fotomontaż. W przeciwnym wypadku podejrzewalibyśmy tą kobietę, że jest duchem…

Te zdjęcia wywołały postrach wśród internautów

Użytkownicy internetu lubią bawić się w detektywów i chętnie rozwiązują zagadki z tajemniczymi zdjęciami.

Gdy do sieci trafiła fotografia z jednego z angielskich szpitali, wielu internautów przeraziło się na jej widok. Na zdjęciu szpitalnego korytarza, które wykonał, zauważono… ducha. Niemal natychmiast po tym rozgorzała dyskusja odnośnie autentyczności fotografii. 21-letni Andrew Milburn sam nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

W ciągu 3 dni od publikacji na portalu Imgur 1,7 mln osób przeraziło się na widok innej tajemniczej fotografii. Tym razem internauci głowili się nad postacią, która widnieje na zdjęciu USG. Użytkownicy sieci – obok nienarodzonego dziecka– zauważyli w prawym, górnym rogu dziwną postać.

Część internautów spekulowało, że może być to… demon. Inni na fotografii widzą syrenę, a nawet hinduskie bóstwo. Niezależnie od tego, im była tajemnicza zjawa na USG, na świat przyszło tylko jedno zdrowe dziecko.

Oczywiście zdarza się też tak, że pewnym zdarzeniom dopisujemy drugie dno. Tak było w przypadku filmu, na którym mopłakująca zmarłe dziecko matka, pociesza fruwający wokół niej balonik. Jeden powie, że to normalna rzecz - balon nadmuchany helem po prostu unosi się w powietrzu. Kto inny dopatrzy się w tym filmie ducha dziecka, które po raz ostatni żegna się z matką. Zostawiamy to Waszej ocenie.

Myślicie, że selfie, które podbija internet, to fotomontaż?

Radio ZET/SJ

Więcej: