Lewandowski popisał się umiejętnościami w programie youtubera. Cóż za technika!

Kapitan reprezentacji Polski i snajper Bayernu Monachium Robert Lewandowski zmierzył się w walce na triki piłkarskie z mistrzem freestyle’u i youtuberem Krzysztofem Golonką. Panowie zaprezentowali niesamowitą technikę i doskonałe opanowanie futbolówki. Kto w tym pojedynku wyszedł zwycięsko? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Krzysztof Golonka jest mistrzem świata w Trikach Piłkarskich z 2011 roku, a także jedynym Polakiem należącym do freestylerów Monta, czyli firmy zrzeszającej zawodników z całego świata, a także piłkarzy. Do stowarzyszenia należy m.in. słynny holenderski piłkarz Edgar Davids.

W 2014 roku Golonka założył kanał w serwisie YouTube „Trenuj z Krzychem”, na którym prezentuje piłkarskie triki. Kilka dni temu pojawiło się na nim wideo, na którym freestylowiec występuję z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim.

"

Dla mnie gra z Robertem Lewandowskim to spełnienie jednego z największych marzeń. Pamiętam jak nagrywałem jeden z pierwszych swoich odcinków, to marzyło mi się, aby już wtedy móc go poznać. Teraz wiem, że Robert jest mega pozytywnym człowiekiem, który pokazuje, że każdy może dojść do takiego poziomu – powiedział w rozmowie z portalem RadioZET.pl Krzysztof Golonka. "

Obaj sportowcy zostali ambasadorami „Coca Cola Cup”, czyli największego w Polsce turnieju piłkarskiego dla gimnazjalistów.

"

Podejrzewam, że większość oglądających myśli, że nagrywaliśmy ten film bardzo długo. Okazało się, że zajęło nam to tylko 30 minut – tłumaczy youtuber. "

Zapytaliśmy również Krzysztofa Golonkę, czy jakikolwiek trik zaskoczył naszego najlepszego piłkarza.

"

Robert nie miał żadnych problemów z technicznymi trikami. Wiadomo, że niektóre elementy filmu trzeba było pociąć, ale to już jest prosta sprawa – stwierdził Golonka. "

Na kanale youtubera opublikowane będą jeszcze dwa filmy z udziałem Roberta Lewandowskiego.

Lata ćwiczeń

Oglądając to nagranie nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Krzysztof Golonka zupełnie nie odstaje poziomem od profesjonalnego piłkarza. Jednak, aby osiągnąć taki poziom, jaki prezentuje youtuber, potrzeba wiele lat ćwiczeń.

"

Zacząłem zajmować się Freestylem ponad 10 lat temu. Wszystko zaczęło się od dnia, kiedy w telewizji zobaczyłem triki Ronaldinho. Wtedy sobie postanowiłem, że pewnego dnia postaram się dorównać jego umiejętnościom – tłumaczył założyciel kanału „Trenuj z Krzychem”. "

Byliśmy bardzo ciekawi, jaki piłkarz jest następny na liście marzeń Krzysztofa Golonki do tego, aby wspólnie wystąpili w nagraniu. Odpowiedź mogła być tylko jedna.

"

Swoją przygodę zacząłem od Ronaldinho, ale pierwszy odcinek mojego programu nosił tytuł „Graj jak Robert Lewandowski”. Myślę, że odcinek „Graj jak Ronaldinho plus Krzysiek Golonka” byłby spełnieniem moich największych marzeń – przyznał sportowiec.  "

Więcej filmów z udziałem Krzysztofa Golonki znajdziecie w serwisie YouTube na kanale "TRENUJ z KRZYCHEM".

Radio ZET/SK

Więcej: