„Powiedz penis”. Zamiast pierwszego w życiu selfie, babcie nagrały film

Trochę technologii i… starszy człowiek może się pogubić. Cztery babcie z Portugalii zostały gwiazdami internetu. Jedna z kobiet chciała uwiecznić miłe spotkanie na zdjęciu. Panie długo ustawiały się do selfie, śmiejąc się przy tym wniebogłosy. Zamiast zdjęcia wyszedł film, który dowodzi jednego – starość też radość!

Cztery sympatyczne starsze panie spotkały się w domu jednej z nich. Kobietom dopisywał dobry humor, postanowiły zrobić sobie pamiątkowe selfie. I tu właśnie zaczęły się schody.

Właścicielka telefonu nie bardzo wiedziała jak włączyć aparat. W tym czasie jej koleżanki zaczęły zajmować dogodne pozycje do zdjęcia. Gdy już przygotowały się do fotografii, udało się włączyć kamerę. Autorka selfie poprosiła koleżanki, by jednocześnie powiedziały słowo „penis”, co oczywiście wywołało lawinę śmiechu.

Zobaczcie sami ;)

Niestety, selfie nie wyszło. Ale za to powstał film, który rozbawił półtora miliona widzów do łez.

Mała rzecz a cieszy

Zapewne gdyby ten film nakręciła grupa nastolatek, nie spotkałby się z tak ciepłą reakcją widzów. Starsze panie z Portugalii udowodniły, że może i nie są z technologią za pan brat, ale potrafią cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy.

O tym, że nigdy nie jesteśmy za starzy na radość, przekonali się także internauci, którzy obejrzeli film o Albinie z Kolumbii Brytyjskiej. 101-latka podbiła serca widzów dzięki wideo, na którym cieszy się ze śniegu jak dziecko. Kobieta przyznała, że najzwyklejsze rzeczy rozweselają starość. Trzeba tylko umieć je dostrzec.

Sport to zdrowie

Pogoda ducha to jedno, ale proces starzenia może opóźnić także zdrowy tryb życia i regularne uprawianie sportu. Wzorem do naśladowania dla pań w podeszłym wieku została Shirley Webb, która regularnie odwiedza klub fitness.

Nie uwierzycie, ale 78-letnia kobieta potrafi wykonać trzy razy z rzędu martwy ciąg z obciążeniem 100 kilogramów. Jej trener personalny jest zachwycony postawą i kondycją najsilniejszej babci na świecie.

Młode duchem i… ciałem

Niektóre babcie spędzają czas na spotkaniach, inne na siłowni, a Brazylijki licznie biorą udział w organizowanych w ich kraju plebiscytach na Miss Babci.

Głównym wymogiem udziału w konkursie jest konieczność posiadania wnuków, która musi być udokumentowana. Najlepsze jest to, że babć chętnych do zdobycia tytułu nie brakuje i w ogóle nie przeszkadza im zasada, która polega na tym, że im mniej ubrań tym lepiej.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, choć trzeba przyznać, że niektóre uczestniczki zachowały wygląd 20-latek dzięki operacjom plastycznym.

Rozbawiło Was selfie babć?

Radio ZET/SJ

Więcej: