Myślisz, że masz dobry wzrok? Ta zagadka doskonale to sprawdzi

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy przed sobą czerwone koło, które znajduje się wewnątrz białego kwadratu. Jednak autorzy tej zagadki przekonują, że jest pewien szczegół, który zauważą nieliczni. To doskonały test dla osób, które uważają, że posiadają sokoli wzrok. 

Zagadka jest banalna. Na tle białego kwadratu widnieje duże, czerwone koło. Na pierwszy rzut oka całość może przypominać flagę narodową Japonii, jednak w środku koła jest coś bardzo interesującego i zauważalnego tylko dla niektórych.

Zanim przejdziemy do poprawnej odpowiedźi, warto wspomnieć o naszym mózgu. To właśnie ten organ odpowiedzialny jest za to „oszustwo”, ponieważ podpowiada nam, żebyśmy szukali wyraźnego kształtu. Dopiero po krótkiej chwili dochodzi do mózgu sygnał, że należy spojrzeć na obrazek z innej perspektywy.

Część z Was widzi zapewne wyłącznie czerwone koło i nic więcej. Prawda jest jednak trochę inna. W środku koła widnieje bowiem delikatny kontur… konia. Zwierzę ma bujną grzywę, lekko podniesiony ogon, a na sobie ma siodło.

Jeżeli wciąż nie widzicie konia, nie martwcie się. Twórcy tej zagadki na spostrzegawczość zaznaczają, że prawie 60 proc. osób nie potrafi dojrzeć prawidłowej odpowiedzi. Podobnie jest z inną łamigłówką, która przyprawi o zawrót głowy niejednego dorosłego.

Problem żółtego autobusu

Zasady tej zagadki również są bardzo proste. Wystarczy, że odgadniemy, w którą stronę jedzie żółty, szkolny autobus.

Co ciekawe, większość dorosłych osób odpowiedziała, że pojazd porusza się w prawą stronę. Wy też? Jednak uczniowie szkół podstawowych mają inne zdanie. Ponad 80 proc. 8-latków od razu po zobaczeniu rysunku określiło poprawny kierunek jazdy autobusu.

Większość z nich zauważyła, że pojazd musi jechać w lewo, ponieważ nie widać drzwi pojazdu.

Łamigłówki na spostrzegawczosć

Internauci uwielbiają różnego rodzaju zagadki, szczególnie jeśli w grę wchodzą zakamuflowane postacie. Dużą popularność w sieci zdobyła fotografia zrobiona przez francuskich żołnierzy. Okazało się, ze mundurowi z Francji to mistrzowie kamuflażu – panowie ukryli się pośród górskich skał.

Łamigłówką stało się również zdjęcie przedstawiające tygrysy w dżungli. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że na fotografii są 2 duże i 2 małe koty, to autor tej zagadki sprytnie ukrył jeszcze 12 tygrysów. Potrafisz znaleźć je wszystkie?

Okazuje się, że nie tylko zdjęcia robione w otoczeniu przyrody spędzają sen z powiek internautom. Wielu internautów do dziś głowi się nad zdjęciem szwajcarskiej fotografki. Tiziana Vergari pochwaliła się na Instagramie fotografią dziewczyn. Część osób twierdzi, że na zdjęciu są 2 dziewczynki, zaś inni uważają, że 4, a nawet… 13. A Wy jak sądzicie?

Radio ZET/SK

Więcej: