Boeing kontra Tesla. Kto wygra ten wyścig? [WIDEO]

To był fascynujący wyścig. Na linii startu na płycie lotniska stanął samochód i... samolot. Jak myślicie, kto wygrał? 

Spot powstał z okazji rozpoczęcia współpracy Tesli z liniami lotniczymi Quantas

Tesla Model S P90D stanęła na starcie z Boeingiem 737-800. Przed nimi rozciągał się 3-kilometrowy odcinek pasa startowego lotniska Avalon w Melbourne w Australii. Maszyny ruszyły. Od razu dużą przewagę zyskał samochód z silnikiem elektrycznym, który rozpędza się do 100 kilometrów w 3 sekundy. I rzeczywiście, auto pozostawiło samolot daleko z tyłu. A jaki był ostateczny wynik tych nietypowych wyścigów? Przekonajcie się sami!

Tesla - samochód przyszłości?

Tesla wyposażona jest w innowacyjne technologie. Nowoczesne rozwiązania nie jednemu uratowały życie. Pozwoliły zaoszczędzić dużo czasu i jeszcze więcej nieprzyjemności. Do klubu tych, którzy skorzystali z dobrodziejstw współczesnej technologii, dołączył pewien Amerykanin. Podróżujący po zmroku właściciel Tesli cudem uniknął kolizji z samochodem jadącym z naprzeciwka, którego kierowca postanowił wymusić pierwszeństwo. Jego manewr lewoskrętu był niczym innym, tylko wynikiem popełnienia błędnej decyzji. Na szczęście, obyło się bez jakichkolwiek konsekwencji. A to dzięki reakcji samochodu. Auto jest wyposażone w autopilota

Tesla Motors jest amerykańskim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym założonym w 2003 roku przez biznesmena z RPA – Elona Muska. Samochody są napędzane wyłącznie energią elektryczną. Ich flagowy model – o nazwie Model S – jest pierwszym masowo produkowanym elektrycznym sedanem klasy premium. Luksusowa limuzyna oferuje zarówno walory praktyczne, jak i sportowe osiągi. Uzbrojona jest w najnowszą technologię.

Radio ZET/MB

Więcej: