Pilna konferencja NASA. W Jowisza nie uderzyła asteroida [WIDEO]

17 marca przejdzie do historii. Tego dnia po raz pierwszy dojrzeliśmy coś, o istnieniu czego nie mieliśmy pojęcia. Wstrząsnęło to światem nauki. A wszystko przez jeden mały błysk dochodzący z przestrzeni kosmicznej.

NASA zwołała pilną konferencję prasową, która odbyła się w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Dotyczyła ona błysku na powierzchni Jowisza. Film w ostatnim czasie obiegł media społecznościowe. Wcześniej badacze podejrzewali, że o Jowisza rozbiła się planetoida. Nic bardziej mylnego!

"

Po dokładnej analizie wszystkich opublikowanych nagrań potwierdzamy, że w powierzchnię Jowisza uderzył statek obcej cywilizacji. Pierwszy raz w historii udało się zarejestrować inną formę życia - poinformowała Kathryn Hambleton, rzecznik prasowa z NASA.  "

NASA wykluczyła scenariusz, który mówił o zderzeniu z nieokreślonym ciałem niebieskim. 

"

Światło widoczne na nagraniu było zbyt słabe, aby pochodziło z rozpędzonego ciała niebieskiego. Jeśli w powierzchnię Jowisza uderzyłaby kometa, to promienie światła widzialnego dotarłyby do nas szybciej i byłyby bardziej intensywne. Odszyfrowaliśmy również sygnał radiowy, który świadczy o tym, że w Jowisza uderzyła maszyna zaawansowana technologicznie. Potwierdzamy, udało nam się zarejestrować katastrofę pojazdu obcej cywilizacji. To jest dowód na to, że nie jesteśmy sami we wszechświecie - poinformowała Hambleton. "

NASA wstrzymywała się z podaniem tej informacji 10 dni. Kolejny dowód w postaci sygnału radiowego tylko upewnił badaczy, że się nie mylą. Po dokładnym przeanalizowaniu nagrań postanowiono podać informację do opinii publicznej. Badacze są już pewni. 

"

Nie jesteśmy sami w kosmosie. Obce formy życia mogą być wszędzie i może być ich dużo. Teraz wszystko się zmienia - podsumowała konferencję rzecznik prasowa.  "

Co teraz NASA planuje? 

Jak poinformowała rzecznik prasowa NASA, do Jowisza zostanie wysłana sonda kosmiczna. Droga z Ziemi do gazowego olbrzyma trwałaby kilka lat, a namacalne dowody w tym czasie mogłyby zniknąć. Postanowiono przerwać misję MAVEN. Sonda kosmiczna, która krąży nad Marsem, została przekierowana w stronę Jowisza. MAVEN dotrze do Jowisza w okolicach 9 kwietnia

Tajemniczy kosmos

O kosmosie wiemy tyle, co nic. Jeszcze wiele rzeczy może nas zaskoczyć.

Naukowcy, poza odkrywaniem nowych ciał niebieskich, w dużym stopniu skupiają się na poszukiwaniu śladów życia w kosmosie. Internauci prawdopodobnie już wcześniej natrafili na ślady życia. Na zdjęciach publikowanych przez agencje kosmiczne dopatrywali się śladów obcych cywilizacji. Pod koniec roku ożywienie wzbudziła fotografia z Marsa przesłana przez łazika Curiosity. Internauci dostrzegli na niej coś, co przypomina ludzką twarz. Wcześniej na Marsie dostrzeżono formację, która przypominała kraba. Po najnowszych ustaleniach, naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej "ludzkiej twarzy" na Marsie. 

Radio ZET/MB

Więcej: