Błoto i szyba to płótno tego artysty. Zachwycający pokaz w „Mam talent” [WIDEO]

Malarz nie musi wykorzystywać typowego płótna, żeby tworzyć dzieła sztuki. Uczestnik filipińskiej edycji Mam talent”  tworzy zachwycające obrazy, wykorzystując do tego umazaną w błocie szybę. 

W filipińskiej edycji „Mam talent” wystąpił niezwykły uczestnik. Percival Denolo popisał się wyjątkową umiejętnością. Zaskoczył jurorów i publiczność. Wszedł na scenę, przedstawił się, potem zgasły światła i rozpoczął się pokaz. 

Filipińczyk na pionowo postawionej przybrudzonej błotem szybie zaczął malować ręką swoje dzieło. Z każdą minutą kontury zaczęły nabierać kształtu. Efekt końcowy był zachwycający. Oczom publiczności i jurorów ukazał się smok

Percival Denolo znalazł się w półfinale piątej edycji „Mam talent”.

W 2009 roku w ukraińskiej edycji tego talent show wystąpiła Ksenia Simonowa. Film z jej pokazu obiegł media społecznościowe. Kobieta zajęła pierwsze miejsce w programie. 

Artystyczne dusze

Nie trzeba występować w programach typu talent show, żeby zaprezentować swoje umiejętności. Andres Amador jest 44-letnim artystą z San Francisco. Od przeszło 10 lat tworzy obrazy na piasku. Płótnem Amadora są plaże. Nie tylko maluje na piasku, ale również w nim rzeźbi. Używa do tego celu narzędzi kojarzonych z pracami porządkowymi, jak grabie czy widły. Malowanie na tak dużej powierzchni wymaga precyzji i koncentracji, ale Andresowi idzie to niezwykle swobodnie.

Piasek i błoto to niejedyne dziwne narzędzia artystów. 16-letnia Joanna Wirażka zainspirowała się ciepłą kolorystyką jesiennych liści. Nastolatka maluje farbami akrylowymi i kredkami na obumarłych fragmentach roślin. Co ważne, młoda artystka jest samoukiem. Obrazy Polki doceniono już za granicą. O jej niesamowitym talencie wspomniał m.in. portal Bored Panda. Prace dziewczyny cieszą się także sporą popularnością na Instagramie i Twitterze. Trzeba przyznać, że wychodzi jej to genialnie!

Radio ZET/MB

Więcej: