"Warszawa jest piękna". Stolica z lotu ptaka [WIDEO]

Warszawa widziana z lotu ptaka potrafi zapierać dech w piersiach. Panorama stolicy jest jedyna w swoim rodzaju. Miron Bogacki zebrał najlepsze ujęcia miasta w jednym filmie. Efekt jest powalający.

Miron Bogacki pasjonuje się fotografią. Przez trzy lata fotografował m.in. Warszawę - z ziemi i z powietrza. Ujęcia z lotu ptaka wykonywane są dzięki octocopterowi - dronowi z ośmioma śmigłami. Ujęcia tworzone były przez ostatnie trzy lata. 

"

To były dodatkowe zdjęcia, wyjątkowe ujęcia. Wrzuciłem je do jednego filmu. To takie hobbystyczne podsumowanie mojej działalności - powiedział Miron Bogacki, autor zdjęć. "

Sami oceńcie, czy Warszawa jest pięknym miastem? A może inne prezentuje się lepiej?

Promocja polskich miast

Wiele polskich miast i regionów reklamuje się za pomocą ujęć z lotu ptaka. Ostatnio na fanpage'u "Polska jest piękna – Poland is Beautiful" został zamieszczony klip prezentujący Mazury. Kampania ma na celu promocję tego polskiego regionu za granicą i jest częścią projektu „Masurian Wonder Tour”. Tu nie trzeba nic mówić, wystarczy obejrzeć.

Jednak nie tylko drony są narzędziem do rejestrowania takich pięknych panoram miast. W styczniu ratownicy górscy, którzy odbywali lot kontrolny helikopterem nad Tatrami, zarejestrowali niecodzienne widoki. Na nagraniu udostępnionym przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe widać ośnieżone szczyty najwyższych polskich gór. 

Radio ZET/MB

Więcej: