Wielki test o polskim filmie: aplikacja - skąd pobrać i jak wykonać test?

Kolejny "wielki test" w TVP. Tym razem będzie to sprawdzian wiedzy o polskiej kinematografii. Tradycyjnie test w studiu TVP rozwiązywać będą gwiazdy, a przed telewizorami widzowie. Jak zrobić Wielki test o o polskim filmie online? Jak i skąd pobrać aplikację mobilną "Wielki Test TVP"?

"Wielki test o polskim filmie" w TVP odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, 28 listopada. Punktualnie o godzinie 20,30 rozpocznie się program w studiu Jedynki. W trakcie programu zaproszeni goście (m.in. Mikołaj Roznerski, Ela Romanowska, Ola Hamkało i Marcin Mroczek i Paweł Nastula) odpowiadać będą na pytania związane z polską twórczością filmową. Oprócz tego, widzowie dowiedzą się kilku ciekawostek: np. jak nakręcić hit, jak obsadza się filmowe role i na co warto niebawem pójść do kina. W programie zobaczymy też kilka najbardziej znanych romantycznych scen z polskich filmów.

Tradycyjnie do udziału w "wielkim teście" zaproszeni są widzowie. Mogą oni rozwiązywać "Wielki test o polskim filmie" online lub za pośrednictwem aplikacji TVP.

"Wielki test o polskim filmie" - jak zrobić online?

Aby móc rozwiązać wielki test TVP online należy wejść na stronę patrona programu - serwisu Interia - i tam w specjalnej zakładce (na testofilmie.interia.pl) najpóźniej do 20.00 dokonać rejestracji przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Aby wykonać test należy odpowiedzieć na zamknięte pytania konkursowe, emitowane w trakcie trwania Konkursu w 5 (pięciu) seriach, po 6 (sześć) pytań (łącznie 30 pytań), poprzez zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi, przy założeniu, że dla każdego pytania tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Pytania emitowane są na antenie, dlatego aby rozwiązać test należy oglądać program w studiu TVP1.

"Wielki Test TVP" - aplikacja mobilna. Jak i skąd pobrać?

Dla tych, którzy wolą brać udział za pośrednictwem smartfona stworzono specjalną aplikację - "Wielki Test TVP". Apka dostępna jest do pobrania za darmo m.in. na iTunes czy Google Play. Przeznaczona jest zarówno na smartfony, jak i iPady.

Będziecie brać udział w "Wielkim teście o polskim filmie"?

Więcej: