Uwielbiasz słodycze? Po obejrzeniu tego filmu możesz na zawsze z nich zrezygnować

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba osób chorujących na cukrzycę. Nadmierne spożywanie cukru np. w słodyczach może wywołać w naszym organizmie spore spustoszenie. Nie wierzycie? Po obejrzeniu kampanii Stowarzyszenia diabetyków w Tajlandii dwa razy zastanowicie się zanim sięgnięcie po kolejną dawkę słodkości.

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Szacuje się, że choruje na nią ponad 370 milionów osób, a w samej Polsce liczba niebezpiecznie zbliża się do 3 milionów.

Codzienne podjadanie batoników, słodkich jogurtów, lodów, czekolady i innych produktów zawierających cukier może doprowadzić do podwyższenia poziomu glukozy we krwi, a stąd już krótka droga do zachorowania na cukrzycę.

Jeśli nie przemawiają do Was statystyki, ani zalecenia diabetyków, zdjęcia autorstwa Nattakong Jaengsema powinny wzbudzić w Was strach i obrzydzenie. Przedstawiają rany na ludzkim ciele, które przez cukrzycę goją się wolniej. To naprawdę jest PRZERAŻAJĄCE!

Kiedy powinieneś zbadać poziom cukru we krwi?

Objawów świadczących o podniesionym poziomie cukru we krwi jest wiele. Wzmożone pragnienie oraz znacznie częstsze oddawanie moczu (2-3 razy częściej niż wcześniej) może oznaczać, że w Twojej krwi znajduje się za dużo cukru. Organizm próbuje się go w ten sposób pozbyć – wypłukać go wodą, a następnie wydalić.

Osoby, które cierpią na cukrzycę typu 1., bardzo często tracą na wadze. W przypadku cukrzycy typu 2. może pojawić się zarówno wzrost masy, jak i jej spadek. Początkowo zazwyczaj przybieramy na wadze, ponieważ w organizmie krąży bardzo dużo insuliny, która pobudza apetyt. Dopiero w późniejszych stadiach choroby chorzy chudną.    

Jak leczyć cukrzycę?

Amerykańscy naukowcy odkryli niedawno, że istnieje skuteczny lek na cukrzycę. Co ciekawe, nie jest to żadna nowa receptura. Okazuje się, że od lat leczono nim osoby chore na nadciśnienie. Werapamil, bo o nim mowa, od dawna stosowany do obniżania ciśnienia tętniczego, można stosować również w przypadku cukrzycy.

Oczywiście najprostszą metodą, która skutecznie zwalcza cukrzycę, jest całkowite wyeliminowanie z diety cukru. Zrezygnowanie z cukru może być początkowo dość trudne, ponieważ tak jak w przypadku każdego innego uzależnienia, nasz organizm się go domaga. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który pozwoli Ci skończyć z tym słodkim nałogiem.

Przeraziły Was zdjęcia tajlandzkich diabetyków? Ograniczycie dzienną dawkę słodyczy?

Radio ZET/SJ

Więcej: