Ziemniak ukryty wśród chomików. Potrafisz go znaleźć? [ZAGADKA]

W mediach społecznościowych pojawiła się kolejna zagadka, w której trzeba mocno wytężyć swój wzrok. Autor pośród chomików sprytnie ukrył ziemniaka. Poradzisz sobie z tą zagadką? 

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych bardzo często zaczęły pojawiać się zagadki obrazkowe, na których zostało coś ukryte. Przy tego typu zadaniach trzeba mocno wytężyć swój wzrok. Chcesz się sprawdzić? 

Spróbuj odnaleźć ziemniaka wśród chomików. Wydaje Ci się, że to proste? Przecież chomik i ziemniak nie są w ogóle do siebie podobne. Nic bardziej mylnego! Oba gatunki mogą być brązowe i okrągłe. Wytęż swój wzrok i znajdź na rysunku sprytnie ukryte warzywo. 

Wytęż swój wzrok

Internet oszalał na punkcie takich zagadek. W ostatnim czasie pojawiło się ich naprawdę dużo. 

Jedną z nich przygotowało Lego - wśród pand został ukryty pies. Te zadanie wydaje się proste, ale takie nie jest. Od poszukiwań można dostać oczopląsu. Jego twórców zainspirował zapewne bardzo popularny test na spostrzegawczość, stworzony przez węgierskiego rysownika Dudolfa w grudniu 2015 roku. 
Na świątecznym obrazku, pośród tłumu bałwanów, trzeba było odnaleźć samotną pandę. Zagadka z pandą pojawiła się na profilu artysty i niemal natychmiast zyskała ogromną internetową popularność.

Nie tak dawno my również przygotowaliśmy dla Was zagadkę. Mieliście 10 sekund na znalezienie kota na zdjęciu. Średni czas rozwiązania zagadki wyniósł 5 sekund.

Prawdziwą furorę zrobiła również fotografia dziewczyn, wykonana przez fotografkę Tizianę Vergari. Nie sądziła, że zdjęcie wzbudzi tak wielkie zainteresowanie internautów. Część osób przekonuje, że na zdjęciu są 2 dziewczynki, inni uważają, że 4, a nawet 13. Ta zagadka tylko z pozoru wydaje się prosta. Całemu zamieszaniu winne jest lustro, w które spoglądają sfotografowane dziewczyny.

Przyznajcie się, udało Wam się znaleźć ziemniaka pośród chomików? :)

Radio ZET/MB

Więcej: