Czy widzisz na tym zdjęciu lamparty? Sprawdź, czy masz sokoli wzrok

Na tym zdjęciu znajdują się 2 lamparty. Te drapieżniki to mistrzowie kamuflażu. Trzeba naprawdę wytężyć wzrok, aby je dostrzec. Ciekawe, ile czasu zajmie Wam ich zlokalizowanie.

W dżungli żyje wiele dzikich zwierząt, które sztukę kamuflażu opanowały do perfekcji. Zwłaszcza drapieżniki musiały rozwinąć tę umiejętność, gdyż ułatwia im polowanie.

Nie chcielibyśmy znaleźć się w pobliżu miejsca, które uwieczniono na fotografii. Wśród drzew i krzewów ukryły się 2 lamparty. Rozwiązanie tej zagadki wymaga naprawdę dobrego wzroku.

Podejrzewamy, że jeszcze nie udało Wam się znaleźć lampartów. Przyjrzyjcie się dokładnie temu fragmentowi zdjęcia.

Poddajecie się? Poniżej publikujemy rozwiązanie zagadki.

Mistrzowie kamuflażu na zdjęciach

Rozwiązywanie tego typu zagadek sprawdza naszą spostrzegawczość, która w pewnych sytuacjach, może być na wagę życia.  

W Australii aż roi się od niebezpiecznych zwierząt. Większość z nich jest nie tylko śmiertelnie jadowita, ale potrafi się również świetnie zakamuflować. Przykładem może być fotografia wykonana przez Leanne Cook w mieście Maitland na północy kraju. Autorka zdjęcia opublikowała je na swoim facebookowym profilu i poprosiła znajomych o to, by postarali się znaleźć ukrytego węża.

Kobieta chciała w ten sposób zwrócić uwagę na to, że wielu ludzi może być codziennie narażonych na bardzo poważne niebezpieczeństwo. Tym bardziej, że na fotografii widoczny jest bardzo rzadki, a zarazem niezwykle śmiertelnie jadowity wąż.

Umiejętność kamuflażu przydaje się także w zawodzie żołnierza. Izraelskie wojsko udostępniło w sieci zdjęcie, na którym jest dwóch żołnierzy specjalizujących się w zwalczaniu sił partyzanckich na północnej granicy kraju. Publikując tę fotografię, izraelskie wojsko chce podkreślić, jak cenny jest na polu walki kamuflaż żołnierza.

Zlokalizowanie mundurowych zajęło internautom dobrych kilka minut. Na polu walki tego czasu nie ma wiele, a decyzje podejmuje się bardzo szybko.

Udało Wam się dostrzec lamparty?

Radio ZET/SJ

Więcej: