Ziemia nocą widziana z kosmosu. Ten film zapiera dech w piersiach

NASA pochwaliło się filmem, na którym Międzynarodowa Stacja Kosmiczna obiega Ziemię. Widok naszej planety, z tak dużej wysokości, zwłaszcza nocą, naprawdę robi wrażenie. Jest magicznie!

 

Macie ochotę okrążyć Ziemię? Dzięki NASA możecie podziwiać naszą planetę w nocnej odsłonie. Dzięki rozbłyskającym światłom miast widzianym z kosmicznej perspektywy, Ziemia prezentuje się bardzo spektakularnie.

Filmy i zdjęcia z kosmosu

Brytyjski astronauta Tim Peake bardzo często dzieli się z internautami swoimi fotografiami, które wykonał z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To on opublikował na swoim Twitterze zdjęcia Polski widzianej z wysokości ponad 400 kilometrów. Z tej perspektywy Warszawa, Szczecin, Katowice czy Kraków wyglądają naprawdę niesamowicie. 

Brytyjczyk wrzucił do sieci także niesamowite nagranie burzy nad Ziemią widzianej w kosmosu oraz najbardziej kosmicznym selfie, jakie kiedykolwiek udało się wykonać. Zdjęcie, które natychmiast podbiło internet, zostało zrobione podczas pierwszego wyjścia z ISS.

Oprócz zapierających dech fotografii i nagrań, Brytyjczyk bardzo często dzieli się z internautami tajemnicami życia w kosmosie. Tim Peake pokazał m.in., jak działa toaleta w kosmosie. Podobno jesto to bardzo proste zadanie - przynajmniej tak zapewnia Peake.

Radio ZET/SJ

Więcej: