Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co dzieje się z Conchitą Wurst?

10.05.2017 10:54

W 2014 roku Eurowizję wygrała reprezentantka Austrii, Conchita Wurst. Jej zwycięstwo poruszyło internautów z całego świata. 

Co dzieje się z Conchitą Wurst?

fot. Instagram

Choć ci bardziej konserwatywni niezbyt smacznie żartowali na temat „kobiety z brodą", byli i tacy, którzy twierdzili, że nikt inny nie zrobił dla tolerancji tyle co Conchita. Wurst tak naprawdę jest mężczyzną i nazywa się Thomas Neuwirth, ale mówi o sobie w formie żeńskiej i prosi, by tak zwracali się do niego fani i dziennikarze.

Conchita nadal nie rezygnuje z kariery piosenkarki, choć angażuje się także w walkę o sprawy społeczne, takie jak małżeństwa jednopłciowe czy prawa homoseksualistów do dziedziczenia po sobie. W odpowiedzi na krytykę ze strony prawicowych polityków dotyczącą jej wizerunku oraz występu w Konkursie Piosenki Eurowizji przyznała: Dla mnie to największy komplement, kiedy wysocy rangą politycy używają mojego imienia, by wyrazić swój gniew.

Conchita zapowiedziała także, że nie zamierza rezygnować z walki o wolność. Nic dziwnego więc, że często pojawia się na marszach i spotkaniach dotyczących praw osób LGBT.

RadioZET.pl/SI