Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Otylia Jędrzejczak urodziła córkę

20.04.2017 08:14

Otylia Jędrzejczak po raz pierwszy została mamą! Była pływaczka urodziła córeczkę. Jak poinformował fakt24.pl, sportsmenka opuściła już szpital razem z maleństwem.

Otylia Jędrzejczak urodziła córkę

fot. Paweł Skraba/REPORTER/East News

Otylia Jędrzejczak została mamą: urodziła córkę

– Wszystko u nas w porządku. Poród przebiegł bez żadnych większych komplikacji – powiedziała w rozmowie z dziennikiem mistrzyni olimpijska z Aten. 

Ta dziewczyna nie goliła się przez rok. Wszystko dla naturalnego piękna! [GALERIA] Dowiedz się więcej Ta dziewczyna nie goliła się przez rok. Wszystko dla naturalnego piękna! [GALERIA]

33-letnia Jędrzejczak dba o swoją prywatność i nie zdecydowała się na razie poinformować o narodzinach córeczki na portalach społecznościowych, ale od kilkunastu dni zamieszczała tam zdjęcia ubranek dziecięcych i pokazywała, jak przygotowuje się do macierzyństwa.

Otylia Jędrzejak. Mąż i dziecko

Ojcem dziecka pływaczki jest Paweł Przybyła, nauczyciel wychowania fizycznego i były zawodnik II-ligowej Cracovii Kraków w sekcji koszykówki.

Jędrzejczak jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu (na 200 m stylem motylkowych). W Atenach zdobyła także dwa srebrne krążki (na 100 m stylem motylkowym i 400 m dowolnym). W dorobku ma ponadto osiem medali mistrzostw świata i 15 mistrzostw Europy.

Po zakończeniu kariery w 2014 roku Jędrzejczak założyła fundację, której celem jest wyszukiwanie i rozwijanie pływackich talentów oraz zachęcenie dzieci do aktywności sportowej na każdym poziomie, nie tylko w sporcie wyczynowym.

RadioZET.pl/PAP/SI