Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polscy aktorzy nie dostali wiz do USA. Mieli wystapić dla Polonii. Co się stało?

15.09.2017 11:04

Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Krawczyk i Michał Ziembicki nie dostali wizy na wjazd do USA, gdzie mieli wystąpić na Polonijnym Otwarciu Sezonu Kulturalnego w Chicago. Po zaostrzeniu przepisów o przyznawaniu wiz przez ekipę Trumpa, polskiej trupie nie udało się uzyskać stosownego dokumentu.

Mucha nie dostała wizy do USA

fot. Instagram

Polscy aktorzy zagrać mieli w sztuce zatytułowanej "Pikantni". Niestety, nie dostali wiz i konieczne było odwołanie spektaklu. Jak poinformował Super Express, powołując się na przedstawiciela Agencji Aktorskiej Gudejko, która organizowała wydarzenie, dostarczone zostały wymagane informacje dodatkowe, jednak - mimo tego - wiz nie udało się aktorom uzyskać na czas. Aktorzy nie mogli wjechać do USA, choć - sugeruje przedstawiciel - gdyby mogli poczekać jeszcze kilka dni, to prawdopodobnie dokument udałoby się zdobyć, jednak nie byłoby możliwości dopełnienia innych formalnych spraw.

- Pomimo dostarczenia dodatkowych informacji nie otrzymaliśmy decyzji o przyznaniu wiz pracowniczych. Prawdopodobnie na tę decyzję musielibyśmy poczekać jeszcze kilka dni i byłaby ona pozytywna, ale fizycznie nie udałoby się zorganizować opłat, wizyty w ambasadzie USA w Polsce i przylecieć na czas do USA - tłumaczył Super Expressowi Karol Bytner z Agencji Aktorskiej Gudejko.

Polonijne Otwarcie Sezonu Kulturalnego odbyć się miało w chicagowskim Copernicus Center 9 września. Wydarzenie zostało przesunięte na styczeń, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/SE/SA