Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sztuka kochania: Piotr Adamczyk o filmie i swojej postaci

Pilne
27.01.2017 15:09

Premiera "Sztuki kochania" już 27 stycznia. Piotr Adamczyk, odtwórca jednej z głównych ról, wypowiedział się na temat granej przez siebie postaci.

Sztuka kochania: Piotr Adamczyk o filmie i swojej postaci

fot. Sztuka kochania

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich miesięcy. Dzieło właśnie wchodzi do kin, a na temat swojej roli wypowiedział się Piotr Adamczyk. Zdradził, jakim człowiekiem był grany przez niego bohater, oraz o tym, jakim doświadczeniem było zagranie w tym obrazie.

"Stach Wisłocki - jaki to człowiek? Myślę, że mężczyźni mogą zrozumieć jego pokusy i decyzje życiowe, a kobiety mogą go znielubić bardzo, bo to człowiek trochę samolubny. Ale ciekawa postać" - mówił w jednym z wywiadów Piotr Adamczyk. Aktor dodał, że jego zdaniem to właśnie z kontaktów Michaliny Wisłockiej z jej pierwszym mężem, granym przez niego Stachem Wisłockim, wynikło późniejsze zainteresowanie się seksuolożki problematyką seksu. "Był seksoholikiem, a ona tak naprawdę nie była zainteresowana seksem z nim; żyli w trójkącie z Wandą, ich przyjaciółką (...). Jest to niezwykle ciekawe z punktu widzenia aktorskiego i punktu widzenia widza, jak barwne i zaskakujące życie miała Michalina Wisłocka".

"Ja, tak naprawdę, nic nie musiałem tam grać. Po prostu patrzyłem na nie i odbijałem piłeczkę" - podsumowuje współpracę z Magdaleną Boczarską i Justyną Wasilewską. W filmie oprócz nich zobaczymy też m.in. Eryka Lubosa, Karolinę Gruszkę, Arkadiusza Jakubika czy Danutę Stenkę

Wybieracie się do kina na film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"? Tutaj możecie zobaczyć zwiastun w wersji 18+.

RadioZET.pl/AS