Polski internet jednym z najniebezpieczniejszych na świecie

Tylko w 4 krajach na świecie jest więcej zainfekowanych stron www niż w Polsce. Uważajcie, na co klikacie.

Jak wynika z opracowania „Security Report 2016", w Polsce znajduje się 3,9% wszystkich złośliwych stron na całym świecie. Jeśli ta liczna nie wydaje się być duża, trzeba wziąć pod uwagę, że w naszym kraju mamy 2,7 mln stron internetowych, podczas gdy w światowym internecie jest ich nieco ponad miliard.

Najwięcej zainfekowanych witryn doliczono się w USA, gdzie znajduje się 26% takich przypadków. Drugie miejsce należy do Izraela (23,5%), trzecia jest Portugalia (8,7%). Przed Polską uplasowała się jeszcze Szwajcaria, w której odkryto 5,2% złośliwych witryn na świecie.

Twórca raportu – firma Check Point – alarmuje: co 4 sekundy z internetu ściągany jest plik z wirusem. Jeśli zostanie zainstalowany, może posłużyć do przejęcia danych logowania do banku i wykradzenia z niego pieniędzy ofiary.

W porównaniu do 2015 roku zdecydowanie wzrosła częstotliwość, z jaką odwiedzane są złośliwe witryny. O ile rok temu niebezpieczna strona mogła liczyć na odwiedzającego raz na 24 sekundy, w 2016 notuje przeglądającego co 5 sekund.