Adblock Plus będzie pokazywał reklamy

Program blokujący banery zamierza zastępować usuwane kreacje własnymi, mniej uciążliwymi dla użytkowników. Adblock Plus uruchomi w tym celu własną sieć reklamową.

Polacy są mistrzami świata w blokowaniu reklam – ta wiadomość więc nie przyniesie im więc radości.

Blokowane reklam budzi duży sprzeciw wśród właścicieli stron internetowych – przychody z wyświetlania banerów pozwalają im na zatrudnienie pracowników oraz utrzymanie infrastruktury niezbędnej do działania serwisu.

Internauci z drugiej strony narzekają na przeładowanie stron utrudniającymi zapoznawanie się z informacjami banerami i tym motywują używanie Adblocka. Twórcy programu chwalą się, że udało im się odnaleźć kompromis, który może zadowolić obie strony.

Reklamy denerwujące użytkowników będą blokowane jak do tej pory, jednak na ich miejscu pojawią się banery uznane za przyjazne i nie wpływające na komfort korzystania ze strony. Wszystko to w porozumieniu z właścicielami stron, którzy będą mogli wskazać jakie dokładnie banery chcieliby pokazywać użytkownikom Adblocka Plus.

Podobne rozwiązanie zaprezentowali wcześniej Polacy – ich UnBlock ma umożliwić całkowite omijanie blokerów reklam i wyświetlanie banerów w zaplanowanych przez witryny miejscach.