Wyciekło zdjęcie przedprodukcyjnej Alfy Romeo Stelvio

Włosi zbroją się do walki z producentami samochodów premium. Batalię rozpoczęła Giulia, będąca następcą popularnego modelu 159. W sukurs przyjdzie SUV Stelvio.

Alfa Romeo już zaliczyła pierwszą wpadkę. Tak przynajmniej sugerują poczynania marki, która niedługo po wrzuceniu filmiku na oficjalne konto YouTube Fiat Chrysler Automobiles, usunęła go. Wideo miało przedstawiać proces produkcji Giulii w fabryce Cassino we Włoszech. Niestety w kadrze znalazł się przedprodukcyjny model Stelvio. Jego nazwa nawiązuje do górskiego szlaku w północnych Włoszech.

Przyglądając się zdjęciu, można dostrzec czarne klamki kontrastujące z kolorem nadwozia, co sugeruje, że sfilmowany egzemplarz jest bazową odmianą nowego SUV-a. Sam przedni zderzak, światła i osłona chłodnicy przywodzą na myśl stylistykę znaną z Giulii.

Pojazd oparto o tę samą płytę podłogową. Oznacza to, że klienci będą mieli do dyspozycji podobną gamę silnikową. Moment obrotowy z kolei będzie mógł być przenoszony za pośrednictwem skrzyni ręcznej lub automatycznej na tylne koła lub obie osie.

Alfa Romeo ponadto nie wyklucza stworzenie odmiany Quadrifoglio, napędzanej tym samym 2,9-litrowym, 510-konnym silnikiem biturbo V6.

Stelvio ma zadebiutować podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Jednak niewykluczone, że wcześniej producent udostępni oficjalne zdjęcia tego modelu oraz specyfikację.

Wielkoseryjna produkcja w fabryce Cassino ma ruszyć pod koniec 2016 lub na początku 2017 roku.

Więcej: