Znamy polskie ceny iPhone'a 7 [SPECYFIKACJA]

Plotki dotyczące specyfikacji technicznych potwierdziły się – zarówno iPhone 7 jak i 7 plus są wodoodporne, a mocniejszy model wyposażony jest w 2 aparaty fotograficzne. Niespodzianką była tylko cena – jest lepiej, niż można się było spodziewać.

Nie oznacza to jednak, że będzie tanio. Podstawowa wersja iPhone 7, wyposażona w 32 GB pamięci, dostępna jest w cenie 3349 złotych. Większa i lepiej wyposażona wersja (wspomniane dwie kamery tylne), czyli iPhone 7 Plus, to już koszt 3949 zł. W obu przypadkach za większe pieniądze można otrzymać modele ze 128 lub 256 GB przestrzeni na pliki.

Przedsprzedaż rozpoczyna się 9 września 2016, pierwsze dostawy w Polsce zostały zapowiedziane na 23 września 2016 roku.

Tim Cook – szef Apple – podkreślił podczas oficjalnej prezentacji, że mamy do czynienia z najlepszymi i najbardziej wydajnymi smartfonami skonstruowanymi przez Apple. Zastosowany w iPhone 7 i iPhone 7 Plus procesor A10 jest według producenta 2 x szybszy od układu stosowanego w modelu iPhone 6s.

A10 Fusion to konstrukcja czterordzeniowa. 2 rdzenie nastawione są na zapewnienie maksymalnej wydajności, podczas której zużycie energii schodzi na drugi plan. Pozostałe 2 oferują pracę w trybie energooszczędnym. Dzięki temu iPhone 7 ma pracować na zasilaniu bateryjnym o 2 godziny dłużej, niż poprzednik, mimo posiadania 2x większej mocy obliczeniowej.

Siła procesora A10 połączona z wydajnością nowego układu graficznego ma dać iPhone'owi 7 możliwość uruchamiania gier z grafiką porównywalną do tej osiąganej na konsolach stacjonarnych.

Zgodnie z oczekiwaniami Apple ogłosiło zrezygnowanie z portu mini-jack na rzecz standardu Lightning – słuchawki z nowym złączem oraz przelotka są obecne w pudełku z iPhone 7. Smartfon został ponadto wyposażony w dwa głośniki, dzięki czemu może odtwarzać muzykę stereo.

Apple pokazało także bezprzewodowe słuchawki douszne AirPods – kosztujący 799 zł gadżet może pracować przez 5 godzin, a pudełko w którym jest przechowywany może podładować energię w celu zapewnienia łącznie 24 godzin słuchania muzyki.

Ciekawie rozwiązano także kwestię parowania zestawu z iPhonem – wystarczy otworzyć pudełko, by smartfon sam skonfigurował połączenie.

Duży nacisk kładziono podczas prezentacji nowego modelu telefonu Apple na zastosowany w iPhone 7 aparat – ma on matrycę 12 Mpix, a nowa konstrukcja zbiera o 50% więcej światła niż miało to miejsce w iPhone 6.

Dzięki zastosowaniu 4 diod LED i specjalnego oprogramowania iPhone 7 może zredukować efekt migotania sztucznych źródeł światła, emitując w odpowiednim czasie własne impulsy świetlne.

Prawdziwa rewolucja zawitała do modelu iPhone 7 Plus – został on wyposażony w dwa aparaty, w tym jeden szerokokątny. Umożliwiło to nie tylko zaoferowanie zoomu optycznego 10x (bez widocznego spadku jakości obrazu), ale także uzyskanie znanego z profesjonalnych lustrzanek efektu rozmycia tła.

Zmieniony został także przedni aparat, służący do selfie – w nowym modelu ma on 7 Mpix.

Model iPhone 7 wyposażony jest w ekran Retina o przekątnej 4,7 cala, iPhone 7 Plus oferuje wyświetlacz 5,5 cala pracujący w rozdzielczości Full HD.

Więcej informacji o nowych smartfonach Apple oraz o pokazanym równocześnie zegarku Apple Watch Series 2 można znaleźć w tej wiadomości.