Dacia Logan i Sandero po zmianach

Rumuński producent samochodów należący do francuskiego Renault zmodernizował swoje dwa najtańsze modele – Logana i Sandero.

Marka reklamująca się hasłem „wybieram mądrze” ujawniła zdjęcia modeli po faceliftingu, tuż przed targami motoryzacyjnymi w Paryżu, na których mają one zadebiutować. Spodziewać się można poliftingowych Logana sedan, Logana MCV, Sandero i Sandero Stepway. Znaczącymi zmianami są przeprojektowane przody – znajdziemy między innymi osłony chłodnicy przypominające tą, znaną z Dustera, inne zderzaki, a także zmodyfikowane światła LED do jazdy dziennej.

W ramach faceliftingu zmieniły się wnętrza tych samochodów. Zdaniem producenta, do ich wykończenia wykorzystano ulepszone materiały. Dodatkowo zyskała na tym ergonomia, a także przestrzeń. Wygospodarowano dodatkowe wnęki oraz schowki.

Silniki

Jednak co najistotniejsze, zarówno dwa Logany i dwa Sandero będą dostępne z nowymi jednostkami pod maską. Mowa między innymi o 90-konnym wariancie 0,9-litrowego silnika trzycylindrowego. Niewykluczone, że pojawi się również 1,2-litrowy motor o mocy 125 KM znany z Dustera.

Debiut

Więcej danych technicznych zostanie ujawnionych już 29 września podczas Paris Motor Show 2016. Zmodernizowane modele trafią do sprzedaży przed końcem bieżącego roku. Z kolei w 2017 roku można spodziewać się debiutu drugiej generacji Dustera.