Ile kosztuje Fiat 500 Riva?

Włosi przy współpracy z firmą znaną z wytwarzania jachtów, opracowali specjalną, topową odmianę najmniejszej w gamie „pięćsetki”. Ceny tego modelu na polskim rynku startują z pułapu 64 000 zł w wersji hatchback.

W stosunku do bazowej odmiany, 500 Riva wyróżnia się unikatowymi rozwiązaniami stylistycznymi oraz niezwykłymi materiałami marki Riva – tak przynajmniej twierdzi producent. I tak oto poszczególne elementy deski rozdzielczej wykonano z mahoniu zdobionego wstawkami z drewna klonowego. Takie tworzywa zarezerwowane są wyłącznie dla jachtów.

Nadwozie pokrywa lakier „Sera”, dedykowany tej odmianie. Do tego znajdziemy 16-calowe felgi z lekkich stopów metali ze specjalnym niebieskim wykończeniem i chromowanymi centralnymi kołpakami, reflektory biksenonowe, emblematy Riva, chromowane nakładki na lusterka boczne, akwamarynową linię w połowie wysokości nadwozia, drewniane nakładki progowe.

Fiat tym modelem chce dotrzeć do odbiorców pragnących kupić ekskluzywny pojazd za rozsądną cenę. Dlatego Włosi zdecydowali się na rozszerzenie standardowego wyposażenia. Pod maską Rivy może pracować jeden z szerokiej palety silników. Jednak model zakupiony w polskim salonie może być napędzany 1,2-litrowym silnikiem 69-konnym, który maksymalną moc osiąga przy 5500 obr./min.

Ponadto we wnętrzu znajdziemy drewnianą gałkę drążka zmiany biegów, system Uconnect NAV LIVE z 7-calowym ekranem dotykowym, automatyczną klimatyzację, fotele z tapicerką ze skóry w kolorze kości słoniowej.

Ceny kabrioletu plasują się na poziomie od 74 000 zł.