Galaxy Note 7 ma zniknąć z rynku w USA. Polecenie rządowej agencji

Około milion smartfonów Samsung Galaxy Note 7 ma zostać wycofanych z rynku w Stanach Zjednoczonych – zdecydowała w czwartek rządowa agencja odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktów konsumenckich.

Smartfon został zaprezentowany miesiąc temu. Bardzo szybko pojawiły się doniesienia o przegrzewającej się baterii i przypadkach zapłonu urządzenia. Jak podaje AFP tylko w USA zarejestrowano 92 przypadki przegrzewania się baterii i zapłonu urządzenia. W 26 sytuacjach smartfon spowodował oparzenia u użytkownika, a w 55 wywołał pożary.  

Decyzja amerykańskiego urzędu oznacza, że wszyscy posiadacze Galaxy Note 7 powinni wyłączyć swoje smartfony i oddać je do dystrybutora.

Wcześniej firma Samsung ogłosiła, że wycofa Galaxy Note 7 ze sprzedaży do czasu uporania się z problemem baterii. Dotychczas nie było w tej sprawie jednak formalnej decyzji ze strony państwowej instytucji.

Galaxy Note 7 to duży smartfon o ekranie wielkości 5,7 cala. Jest wyposażony w najnowsze podzespoły. Miał być konkurencją dla zaprezentowanego nieco później iPhone’a 7 Plus, który w piątek trafi do sklepów w USA.

Radio ZET/CNET/MW

Więcej: