Jak naprawić iPhone’a zepsutego przez aktualizację iOS 10?

Część właścicieli iPhone’ów i iPadów ma pecha – instalacja nowego iOS 10 zakończyła się dla nich unieruchomieniem sprzętu. Wiemy, jak przywrócić je do używalności.

Na błąd psujący iPhone’y i iPady natrafiały osoby, które próbowały zainstalować najnowszy system operacyjny Apple natychmiast po jego udostępnieniu korzystając z opcji dostępnej w telefonie. Producent zapewnia, że wprowadził odpowiednią poprawkę i sytuacja nie powinna się już powtarzać.

Zamiast ekranu z nowym iOS 10 część właścicieli iPhone’ów zobaczyła to:

Telefon lub tablet w takim stanie nie nadaje się do używania. Recepta na ich naprawienie jest następująca – po pierwsze, należy podłączyć popsute urządzenie do komputera, na którym zainstalowany jest program iTunes. Jeśli takim nie dysponujemy, Apple zaleca udanie się do autoryzowanego punktu sprzedaży i poproszenie o pomoc.

Po podłączeniu należy przytrzymać jednocześnie przez kilka sekund przycisk włączający oraz „Początek” („Home”). Dzięki temu telefon lub tablet uruchomi się w trybie awaryjnym.

W iTunes należy wybrać opcję „Aktualizacja” („Update”). Jeśli w trakcie instalowania pojawi się jakiś problem, należy spróbować raz jeszcze po upewnieniu się, że plik z systemem został w całości pobrany na komputer.

Jeśli chcesz zobaczyć, czy na Twoim iPhonie lub iPadzie da się zainstalować iOS 10, możesz to sprawdzić tutaj.