Kia Rio z 7-letnią gwarancją

Południowokoreański producent ujawnił zdjęcia nowego Rio, wraz z obszernymi danymi dotyczącymi silników, wyposażenia oraz technologii.

Auto sprzedawane będzie na trzech kontynentach, w tym w Europie. Klienci będą mieli do wyboru 8 kolorów nadwozia i trzy rodzaje felg aluminiowych w rozmiarach od 15 do 17 cali. We wnętrzu znajdziemy czarną lub szarą tapicerkę materiałową. Do wyboru będą również czarno-szara lub czarno-czerwona skórzana.

W tym aucie usiądzie do 5 osób. Dla ich bagaży wygospodarowano 325 litrów przestrzeni w bagażniku, co zdaniem Kii jest rekordowym wynikiem w segmencie. Udało to się osiągnąć pomimo zmniejszenia długości auta o 1,5 cm. Do tego pasażerowie będą mogli skorzystać z podwójnej podłogi oraz standardowo składanych siedzeń.

Silniki

Pod maską będą mogły pracować jednostki benzynowe oraz wysokoprężne. Ich wspólną cechą ma być wydajność oraz niskie zapotrzebowanie na paliwo. Po raz pierwszy w gamie silnikowej pojawi się 1-litrowy motor 3-cylindrowy T-GDI o mocy 100 lub 120 KM i momencie obrotowym w wysokości 172 Nm. Kia spekuluje, że to będzie najchętniej wybierany wariant. Spośród benzynowych alternatywą będą silniki o pojemności 1,25 i 1,4 litra MPI o mocy odpowiednio 83 i 89 KM.

Zawieszenie

Pod względem prowadzenia Rio ma być bardziej angażujące i zwinne niż dotychczas, oferując jednocześnie wysoki poziom komfortu. Zupełnie nowe jest zawieszenie z przeprojektowanymi sprężynami i amortyzatorami, gwarantującymi stabilność przy każdej prędkości.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa, zastosowano szereg systemów, co ma pomóc Rio zdobyć maksymalną notę 5 gwiazdek w teście EuroNCAP. Jednym z nich jest funkcja automatycznego hamowania awaryjnego, która aktywuje się w momencie wykrycia niebezpieczeństwa, w tym pieszego. Ponadto liczyć można na asystenta pasa ruchu oraz uchwyty ISOFIX.

Multimedia

Kia uzbroiła Rio również w nowoczesny system multimedialny z dotykowym ekranem o przekątnej 7 cali z systemem nawigacji, który jest kompatybilny ze smartfonami Android i iOS.

Kia Rio trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2017 roku. Standardem będzie gwarancja ważna przez 7 lat lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 kilometrów.

Więcej: