Policja udostępniła aplikację do znajdowania dzielnicowych [WIDEO]

Program „Moja Komenda” ma ułatwić kontakt z policjantem opiekującym się rejonem, w którym mieszkacie. Można poznać jego nazwisko, wysłać e-mail, a nawet zadzwonić na telefon komórkowy – wystarczy jedno kliknięcie na ekranie smartfona.

Aplikacja została przygotowana przez MSWiA. Jak chwali się ministerstwo, program wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce i to na kilka sposobów. Najbardziej przydatne jest wpisanie miejsca zamieszkania – program poda, kto jest naszym dzielnicowym i poda na niego wszystkie namiary.

Co ważne, po pobraniu aplikacji ze sklepu Google Play (program dostępny jest pod tym adresem) nie trzeba być podłączonym do internetu, żeby móc korzystać z wyszukiwania (można także odnaleźć kontakt do dzielnicowego wpisując jego nazwisko).

Jeśli mamy aktywne połączenie z internetem, aplikacja może także poinformować nas o najbliższych posterunkach, a nawet wyznaczyć do nich trasę i nawigować nas po drodze.

Aplikacja „Moja Komenda” dostępna jest bezpłatnie na smartfony z systemem Android. Policja zapowiedziała też powstanie wersji na iPhone’y.