Nowy Nissan Micra zadebiutuje w Paryżu

Japoński producent podsyca atmosferę przed targami motoryzacyjnymi Paris Motor Show. Tym razem marka z siedzibą w Yokohomie zaprezentowała pierwsze zdjęcie nowej Micry.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy miejski Nissan będzie cechować znacznie odważniejsza stylistyka, której zapowiedzią był pokazany w 2015 roku koncepcyjny Sway. Koniec z jajowatą stylistyką. Nowa Micra z pewnością będzie wywoływać znacznie więcej emocji swoim bezkompromisowym designem. Z tyłu zobaczymy mały spojler dachowy.

Konstrukcja

Auto opracowano na platformie CMF-B, która ma być wykorzystana również przy tworzeniu nowej generacji Juke’a. Pod maską znajdziemy jedynie 3- i 4-cylindrowe silniki. Ich cechą wspólną ma być niskie zapotrzebowanie na paliwo przy relatywnie wysokiej dynamice.

Konkurencja

Samochód będzie w segmencie miejskich aut walczyć o klientów między innymi z takimi konkurentami jak Fiat Grande Putno, Dacia Sandero, Opel Corsa, Ford Fiesta, Renault Clio, Seat Ibizia, Skoda Fabia, Suzuki Swift, Toyota Yaris, Citroen C3 oraz Volkswagen Polo.

Poprzednia generacja

Nowa Micra zastąpi swojego poprzednika czwartej generacji, który zadebiutował w 2010 roku. Na polskim rynku ceny tego modelu rozpoczynały się od 37 600 zł za 5-drzwiową odmianę hatchback w bazowym wyposażeniu Visia i silnikiem 1.2 o mocy 80 KM, współpracującym z 5-biegową skrzynią ręczną. Najdroższa Tekna 1.2 98 KM z automatyczną przekładnią CVT kosztowała od 64 550 zł.

Jak zatem producent zapewnia – nadciąga rewolucja.

Więcej: