Niedługo debiut nowych Nokii. 3 tygodnie bez ładowania

Nowe telefony Nokii trafią także do Polski – do wyboru będą dwie wersje, z których jedna obsłuży jednocześnie dwie karty SIM.

Urządzenia powstały w Microsofcie, który jest właścicielem marki Nokia z prawem do wykorzystywania jej na zwykłych telefonach komórkowych. Model Nokia 216 jest właśnie takim prostym modelem, którego główną zaletą ma być niska cena, w Polsce wynosząca mniej niż 150 zł.

Specyfikacje modelu nie imponują – Nokia 216 i 216 Dual SIM wyposażona jest w ekran o przekątnej 2,4 cala, wyświetlający kolorowy obraz w rozdzielczości 320x240 pikseli. Urządzenie wyposażone jest w 16 MB RAM i może zmieścić w pamięci wbudowanej do 2000 kontaktów.

Telefon obsługuje karty microSD mieszczące maksymalnie 32 GB danych. Nokia 216 oferuje 2 aparaty fotograficzne, oba rejestrujące fotografie w rozdzielczości 0,3 Mpix. Telefon pozwala też posłuchać radia.

Na Nokii 216 będzie można instalować programy i gry, a strony internetowe będą wyświetlane w przeglądarce Opera Mobile.

Microsoft zapewnia, że po naładowaniu baterii telefon będzie działał bez konieczności ponownego podłączenia do prądu nawet przez 24 dni, wynik jest oczywiście mocno zależny od rodzaju użytkowania. Nokia 216 pozwala na prowadzenie rozmowy przez 18 godzin.