Opel Astra w pakiecie OPC Line

Dla osób szukających samochodu wyróżniającego się nieco bardziej agresywną stylistyką, Opel przygotował specjalny pakiet OPC Line Sport Pack.

Piąta generacja Astry to istny hit sprzedażowy. Zawdzięcza to przede wszystkim porządnemu dopracowaniu i atrakcyjnej cenie, zaczynającej się od 59 900 zł. Kunszt inżynieryjny docenili również jurorzy plebiscytu na „Samochód Roku 2016”. W efekcie Opel znalazł już ponad 250 000 chętnych na zakup tego kompaktu.

Nowy model dostępny jest dla pięciodrzwiowego hatchbacku w wyposażeniu Active, Dynamic lub Innovation. Na razie producent ujawnił jedynie niemieckie ceny, które startują z pułapu 1150 euro, czyli około 5000 zł. Peter Christian Kusper, wiceprezydent ds. sprzedaży w Oplu uważa, że ta oferta powinna spodobać się przede wszystkim młodszym klientom:

"

W połączeniu z nowoczesnymi technologiami oraz dynamicznymi silnikami, najmłodsza generacja Astry zapewnia dużo radości z prowadzenia. Nasz OPC Line Sport Pack idealnie się nadaje dla wszystkich osób chcących podkreślić jej możliwości za sprawą bardziej zadziornego wyglądu. "

Wygląd

W stosunku do bazowej odmiany, OPC Line Sport wyróżnia się między innymi przeprojektowanymi zderzakami, nowym dyfuzorem oraz bocznymi nakładkami progowymi. Nadwozie może zostać pokryte jednym z bogatej palety 8 kolorów, spośród której znajdziemy srebrny Sovereign, czarny Caramel, szary Cosmic, niebieski Deep Sky, czarny Mineral, zielony Emerald, czerwony Absolute i biały Summit.

Konkurencja

Sama decyzja o rozszerzeniu oferowanych opcji o sportowy pakiet stylistyczny może być podyktowana działaniami konkurencji, w tym Forda, który swoim klientom proponuje ST Line.