Miejski crossover – Opel Karl Rocks

Niemiecki producent samochodów opracował podwyższoną wersję miejskiego Karla. Jego debiut nastąpi na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show.

Zdaniem Opla, to idealne auto dla osób poszukujących małego pojazdu o ciekawym wyglądzie, bogatym wyposażeniu z zakresu multimediów za atrakcyjną cenę. Mały Karl Rocks świetnie się sprawdzi podczas codziennego użytkowania w mieście, a osoby podróżujące nim poczują się niczym w SUV-ie. Tak przynajmniej twierdzi producent.

W stosunku do bazowego Karla, prześwit został zwiększony o 18 milimetrów. Nowe są srebrne słupki dachowe, czarne nadkola i przeprojektowane zderzaki. Nadkola wypełniają 15-calowe, dwukolorowe felgi. Wnętrze również się zmieniło. Nowa jest tapicerka Favo stworzona wyłącznie dla odmiany Rocks. Opel oferuje również system multimedialny Radio R 4.0 IntelliLink z opcjonalnym nagłośnieniem.

Standardowo Opel Karl wyposażony jest w cały pakiet bezpieczeństwa i komfortu, oferowany w standardowym modelu. Dotyczy to miejskiego układu kierowniczego, który można włączyć po naciśnięciu przycisku, asystenta parkowania oraz tempomatu.

Niemiecki producent wciąż milczy w kwestii silników. Spodziewać się można jedynie 1-litrowej, trzycylindrowej jednostki wolnossącej w standardowej odmianie. Moment obrotowy będzie przenoszony na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni ręcznej.

Pierwsze egzemplarze tego modelu trafią do właścicieli w Europie jeszcze pod koniec 2016 roku.

Więcej: