Mapa dla Pokemon GO - jak używać i nie dostać bana? [PORADNIK]

Ten program nie pyta o Twoje konto w grze i nie kontaktuje się bezpośrednio z serwerem Pokemon GO – sprawdzając jakie pokemony pojawiły się w pobliżu nie ryzykujesz więc bana.

Twórcy mobilnej gry z pokemonami bardzo surowo karzą graczy, którzy sięgają po niedozwolone pomoce – nie tylko z powodu oszukiwania i zdobywania w ten sposób przewagi nad innymi graczami, ale także przez duże obciążenie, jakimi były mapy dla serwerów Niantic. To między innymi z tego powodu premiera Pokemon GO w Polsce opóźniła się.

Jest jednak sposób na ułatwienie sobie nieco życia podczas polowania na wirtualne stworki bez obaw o stracenie swojego konta w Pokemon GO – dowiemy się nie tylko jakie pokemony znajdują się w okolicy, ale także jak długo jeszcze będzie można je złapać.

Wystarczy zainstalować aplikację PokeFast – nie ma jej w sklepie Google Play, trzeba pobrać plik instalacyjny z tego adresu. Podczas próby uruchomienia aplikacji może pojawić się informacja o wyłączonej opcji akceptowania plików – po pojawieniu się tego komunikatu należy przejść do sugerowanej zakładki w Ustawieniach i włączyć tę opcję.

Po zainstalowaniu należy jeszcze dla pewności udać się do zakładki „Aplikacje” w ustawieniach, wybrać z listy „PokeFast 2”, kliknąć w opcje „Uprawienia” i włączyć dostęp do lokalizacji. Dzięki temu program pokaże pokemony z naszej najbliższej okolicy.

Ostatnim krokiem przed zobaczeniem na mapie wizerunków pokemonów jest jeszcze podaniu aplikacji adresu, z którego ma ściągnąć ikonki. Po uruchomieniu PokeFast trzeba wejść w menu, wybrać zakładkę „Settings”, a następnie wybrać i przekleić jeden ze znajdujących się tam adresów.

Skan można wykonywać raz na około 30 sekund – pokazywane są najbliższe okolice. Wystarczy nacisnąć znajdujący się u dołu ekranu zielony przycisk.

Niebieska ikonka pozwala na zapamiętanie obecnej lokalizacji - dzięki temu dostanie się ona na listę, z której będzie można podejrzeć zdalnie jakie pokemony pojawiły się w miejscach, które często odwiedzamy.

Aplikacja jest darmowa, wyświetla jednak reklamy.

Znaleźliście dzięki PokeFast jakieś ciekawe pokemony?

Więcej: