Renault Zoe z zasięgiem 320 km

Francuzi na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show 2016 planują zaprezentować w pełni elektryczny model Zoe z nowym zestawem baterii.

Model po ostatnich modernizacjach został zaprezentowany w 2015 roku w marcu. Jednak szykują się kolejne zmiany. Tym razem najnowsze Zoe miałoby oferować 320 kilometrów zasięgu, co stanowi prawie dwukrotność tego, co oferuje obecnie sprzedawany model. Oficjalny debiut zapowiedziano na targi motoryzacyjne w Paryżu.

Obecny model korzysta z baterii o pojemności 22 kWh, dzięki której jest w stanie według standardów NEDC przejechać do 241 kilometrów lub w rzeczywistych warunkach – 145 kilometrów. Jednak nowsze baterie firmy LG miałyby pozwalać na pokonanie dystansu 320 kilometrów przy normalnym użytkowaniu pojazdu.

Co ciekawe, Zoe to jeden z najlepiej sprzedających się elektrycznych modeli w Europie. W 2015 znalazło się aż 18 469 chętnych na to auto, odnotowując wzrost w sprzedaży o 67% względem poprzednich 12 miesięcy. Ten model Renault ma udział 20% na rynku na Starym Kontynencie i ponad 55% w samej Francji.

Zmiany mają sprawić, że jeszcze więcej klientów odwiedzi salon i kupi ten elektryczny samochód. To także odpowiedź na poczynania Opla, który planuje wprowadzić na rynek model Ampera-e.

Co ciekawe, w kwietniu 2016 roku Renault świętowało wyprodukowanie 50 000 egzemplarzy Zoe.

Więcej: