Seat Ateca X-Perience przeznaczona na bezdroża

Hiszpanie z okazji zbliżających się targów motoryzacyjnych Paris Motor Show, opracowali Atecę w terenowej odmianie X-Perience.

Mimo że auto zaprezentowane na zdjęciach wygląda jak gotowe do produkcji, w rzeczywistości jest jedynie konceptem. Samochód wyróżnia się specjalnym lakierem w kolorze wojskowej zieleni, z którym kontrastują pomarańczowe zdobienia na felgach, lusterka i zaciski oraz srebrne zderzaki, wraz z plastikowymi osłonami dookoła nadwozia. Pod silnikiem zamontowano osłonę, która ma chronić podzespoły przed uszkodzeniami – na wszelki wypadek, jakby przyszli właściciele chcieli wybrać się w bardziej wymagający teren.

W pokonywaniu bezdroży pomóc ma również napęd na obie osie, na który za pośrednictwem 7-biegowej przekładni DSG trafia 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dwulitrowa jednostka wysokoprężna generuje 190 KM. Kierowca do wyboru ma parę trybów jazdy, w tym przeznaczony do jazdy terenowej Off-road oraz na śnieg – Snow.

Nadkola tego modelu wypełniają nowe felgi w rozmiarze 18-cali, okalane przez specjalne opony mające zapewniać znacznie lepszą trakcję w trudnych warunkach terenowych.

Według zapewnień producenta, nowy model ma trafić do produkcji w 2017 roku. Seryjnie produkowana Ateca X-Perience będzie się subtelnie różnić od auta zaprezentowanego na targach Paris Motor Show.

Tymczasem dla niecierpliwych Seat ma do zaoferowania Atecę w paru wariantach. Do wyboru są silniki o pojemności od 1 do 2 litrów i mocy od 115 do 190 KM, współpracujące z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem DSG. Moment obrotowy może trafiać na przednie koła lub obie osie. Ceny w Polsce podstawowej Ateki zaczynają się od 77 100 zł.

Więcej: