SsangYong szykuje następcę Rextona

Koreański producent samochodów chce zastąpić już nieco przestarzałego konstrukcyjnie Rextona. Zapowiedzią nowego modelu jest koncepcyjny LIV-2.

Pierwsze przymiarki do zastąpienia starego SUV-a nowym, miały miejsce wraz z pokazaniem LIV-1 (rozwinięciem skrótu jest Limitless Interface Vehicle) podczas targów motoryzacyjnych w Seulu w 2013 roku. Koreańczycy zapowiedzieli, że przedprodukcyjny model przyszłej generacji Rextona zostanie zaprezentowany w 2017 roku.

Pod względem stylistycznym, spodziewać się można bardziej wyszukanego designu. Samochód ma przywodzić na myśl całkiem udane Tivoli. Technologicznie ma korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie wypracował SsangYong. W bogatszych odmianach we wnętrzu znajdziemy system multimedialny z kolorowym, dotykowym ekranem, wyposażony w nowoczesne technologie, umożliwiające między innymi sparowanie telefonu.

Do tego materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza, jak i spasowanie, mają być wysokiej jakości. W kabinie znajdziemy skórę, drewniane lub chromowane wstawki. Pod maską z kolei będzie mógł pracować 2,2-litrowy silnik wysokoprężny spełniający wyśrubowane normy Euro 6 lub nowo opracowany 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy GDI.

Obecnie w ofercie SsangYonga znajdziemy takie modele jak Tivoli, XLV, Rodius, Korando, Rexton W oraz Actyon Sports. Ceny tego pierwszego rozpoczynają się od 56 900 zł.

Więcej: