Xiaomi - „Chińskie Apple”- oficjalnie w Polsce. Znamy ceny

Xiaomi, chiński producent smartfonów, od 22 września 2016 roku jest oficjalnie obecny w Polsce. Do sprzedaży trafiły 3 modele, sprzedawane w znacznie niższych od konkurentów cenach.

Sprzedażą i serwisem smartfonów Xiaomi w Polsce (a przyszłości zapewne także w krajach ościennych) zajęła się ABC Data, jeden z największych dystrybutorów sprzętu IT w naszym kraju. W planach jest także wprowadzenie innych produktów chińskiej firmy, w tym inteligentnych opasek.

Po raz pierwszy w Polsce i Europie można oficjalnie kupić modele Xiaomi Mi 5, Xiaomi Redmi Note 3 oraz Xiaomi Redmi 3S. Wszystkie wyposażone są w system w naszej wersji językowej, stworzony we współpracy z polską społecznością użytkowników Xiaomi.

Telefony Xiaomi wyposażone są w komponenty identyczne z flagowcami znanych światowych marek, kosztując przy tym niemal o połowę mniej. Xiaomi Mi 5 (porównywalny z Samsungiem Galaxy S7, kosztującym ponad 3 000 zł) został w Polsce wyceniony na 1799 zł.

Xiaomi Redmi Note 3 to koszt 999 zł, Xiaomi Redmi 3S kosztuje zaś 699 zł.

Na polskiej gwarancji znajdą się tylko smartfony kupione w oficjalnej polskiej dystrybucji. Telefony mają także pojawić się w najbliższej przyszłości w ofercie operatorów komórkowych.