Producent już ostrzega przed iPhone 7. To trzeba wiedzieć

Tuż po prezentacji najnowszego dziecka marki Apple – iPhone 7 – producent poinformował, że radzi, by użytkownicy nowego smarfona Apple stosowali pokrowce. Jeden z wariantów kolorystycznych bowiem bardzo szybko porysuje się w kieszeni klienta.

iPhone 7 to jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. Nowy iPhone będzie miał certyfikat IP67 oznaczający odporność na kurz i pył. Nowy moduł aparatu zwraca uwagę przysłoną f/1,8, która pozwoli na lepszą jakość zdjęć przy gorszym oświetleniu, a wyświetlacz wspierający funkcję 3D Touch jest odświeżoną, jaśniejszą wersją ekranu Retina.

iPhone 7 jest pozbawiony portu słuchawkowego miniJack – od teraz oryginalne słuchawki podłączane będą do złącza lightning, a klasyczne będą wymagały przejściówki (w zestawie).

iPhone 7 dostępny będzie (w Polsce już od 23 września) w kolorach srebrnym, różowym, złotym oraz czarnym matowym i błyszczącym (Jet Black). Właśnie ten ostatni może przysporzyć producentowi sporo kłopotów. A to dlatego, że – jak przyznał sam producent – kunsztowna powierzchnia modelu Jet Black – bardzo łatwo się rysuje, o czym poinformował zainteresowanych zakupem nowego cacka serwis The Verge.

Najtańszy iPhone 7 kosztuje 3349 zł. Sporo jak na telefon, który wymaga używania pokrowca.

Radio ZET/SI