iPhone 7 syczy. Czy to wada fabryczna?

Użytkownicy iPhone’a 7 odkryli, że ich telefony wydają podejrzany, syczący dźwięk. Czy iPhone’y 7 mogą być niebezpieczne?

Według raportów właścicieli smartfonów Apple wynika, że syczenie pojawia się podczas uruchamiania wymagających aplikacji. Nie wiadomo, jaki dokładnie komponent wydaje ten dźwięk, udało się jednak uchwycić go na nagraniu.

Autor donosi, że syczenie pojawiło się podczas przywracania na iPhone’a 7 Plus kopii zapasowej danych z iCloud. Inne przypadki dotyczą uruchamiania gier i innych aplikacji mocno obciążających procesor.

Część właścicieli iPhone’ów 7 przyznaje, że ich urządzenia także wydają syczenie – żeby je usłyszeć, musieli jednak przykładać telefon do ucha.

Apple nie odniosło się oficjalnie do odkrycia, nie wiadomo więc, czy sprawa jest poważna. Wiadomo za to, że w kilku przypadkach zgłoszenia syczenia producent zaoferował wymianę urządzenia.

W internecie pojawiły się sugestie, że syczenie może być powodowane zastosowaniem komponentów o zbyt niskiej jakości lub błędem konstrukcyjnym. Apple w modelu iPhone 7 po raz pierwszy zrezygnowało z gniazda mini-jack, przez co użytkownicy muszą wybierać, czy chcą ładować telefon, czy słuchać muzyki na przewodowych słuchawkach. Tradycyjnie też smartfony Apple nie są tanie - o polskich cenach informowaliśmy jeszcze w dniu premiery opisując możliwości nowych iPhone'ów 7.