iRobot Roomba - najbardziej zaawansowany robot odkurzający

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby sprzątać. Ale z drugiej strony – mało kto potrafi żyć w bałaganie. Na szczęście nie brakuje prostych trików, dzięki którym nawet największy kanapowy leniuch może zmienić się w Perfekcyjną Panią Domu. Warto wdrożyć je jak najszybciej i już dzisiaj cieszyć się idealnie czystym mieszkaniem. Czas start!

Postaw na regularność

W pracach domowych, tak jak w nauce języka czy oszczędzaniu, najważniejsza jest systematyczność. Najlepiej więc wybrać sobie jeden wieczór w tygodniu na posprzątanie całego mieszkania, czyli umycie podłóg, odkurzenie wszystkich pomieszczeń, uporządkowanie łazienki i kuchni. Drobne czynności (takie jak zmywanie naczyń czy ścielenie łóżka) wykonujmy od razu. W ten sposób nie doprowadzimy do stanu, który wymaga gruntownych porządków. I zawsze będziemy przygotowani na wizytę teściowej czy równie pedantycznej sąsiadki.

Zaangażuj bliskich

Kto powiedział, że sprzątać trzeba samemu – i to w ciszy? Wręcz przeciwnie – zamieńmy sprzątanie w rodzinną czynność, a nawet zabawę! Mężczyznę warto zaangażować do zadań domowych, które wymagają największego wysiłku fizycznego, np. trzepania dywanów, przenoszenia mebli czy wieszania ciężkiego prania. Pamiętaj, że dzieci chętnie naśladują starszych – daj maluchowi ścierkę, niech wytrze z kurzu wszystkie zabawki. A potem niech wrzuci je do swojego ulubionego kosza. Nie zapominaj też o tym, że dzieci lubią być doceniane – kilka miłych słów lub wspólny wypad na lody to doskonały sposób na zmotywowanie nawet największych małych leniuszków.

Zadbaj o sprzęt

Dzięki nowoczesnym i miłym dla oka gadżetom do sprzątania dom będzie czysty, a my zaoszczędzimy sporo czasu na zabawę z dzieckiem czy spacer z mężem. Zacznij od wyrzucenia wszystkich starych ścierek i zużytych mopów, które pamiętają jeszcze poprzedni remont. Zadbaj za to o to, by akcesoria do sprzątania były czyste i funkcjonalne. Czasami lepiej wydać nieco więcej, by ułatwić sobie codzienne obowiązki i zyskać nieco wolnego czasu. Marzeniem każdej nowoczesnej pani domu jest bez wątpienia robot odkurzający (np. iRobot Roomba 886), który zadba o to, by podłogi w twoim mieszkaniu codziennie lśniły czystością. Zamiast szarpać się z głośnym odkurzaczem i nieustannie wymieniać wtyczki, dzięki funkcji programowania robota codziennie możemy cieszyć się idealnie czystym mieszkaniem. Robot podejmuje decyzje w czasie rzeczywistym, i bez trudu omija wszystkie przeszkody i sprząta pod meblami. Po skończonej pracy Roomba samodzielnie wraca do stacji dokującej, by naładować akumulator. Trzystopniowy system sprzątania w połączeniu z wirującą szczotką boczną z łatwością poradzi sobie z kurzem, sierścią zwierząt i wszystkimi zabrudzeniami. A ty wreszcie będziesz miała czas dla siebie...

Artykuł sponsorowany