Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Val Kilmer pokonał raka dzięki wyjątkowej "kuracji". Co go uleczyło?

19.05.2017 15:59

Val Kilmer to popularny amerykański aktor, którego znamy m.in. z roli Batmana. Kilka lat temu gwiazdor cierpiał na raka gardła i uleczył się dzięki nietypowej "kuracji". Co go uleczyło?

Val Kilmer wyleczył raka modlitwą

fot. ons.pl

Niedawno Val Kilmer uczestniczył w internetowej sesji Q&A, zorganizowanej na Reddicie. Opowiedział tam o swojej chorobie i o tym, jak udało mu się ją pokonać. Okazuje się, że - zdaniem aktora - wyleczył się dzięki... modlitwie i miłości do Jezusa.

Aktor od czasu choroby był członkiem kontrowersyjnego Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki. Jej członkowie całkowicie odrzucają medycynę i zajmują się uzdrawianiem modlitwą. Ruch ten powstał jeszcze w XIX wieku,a jego twórczynią była Mary Baker Eddy, która po tragicznym wypadku, czytając Biblię, została rzekomo cudownie ozdrowiona. Zgodnie z przekonaniem członków Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, choroby somatyczne wynikają ze stanu psychiki i mają podłoże duchowe. Zatem nie przyjmują żadnych medykamentów, wierząc, że Bóg uleczy ich dzięki ich modlitwom.

"Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie modlitwy i dobre myśli płynące do mnie z całego świata. Ludzie, którzy wiedzą, że jestem członkiem Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki uważają, że w jakiś sposób stworzyłem zagrożenie dla samego siebie, ale wiele osób zostało uzdrowionych przez modlitwę. A wielu, wielu umarło niezależnie od tego, że korzystali z nowoczesnej medycyny" - powiedział Kilmer.

Cieszymy się, że aktorowi udało się pokonać chorobę.

RadioZET.pl/DailyMail/SA